بنیادی: قیمت دارو متناسب با وضعیت مردم تعیین شود

بنیادی: قیمت دارو متناسب با وضعیت مردم تعیین شود

به گزارش اعصاب سنج یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه «بخش اعظمی از بدهی ها به بخش های دارویی و تجهیزات پزشكی در سال ۹۶ تصویب شده است»، اظهار داشت: پرداخت ها در سال ۹۷ ماه به ماه شده بنابراین نگرانی در سال ۹۸ وجود ندارد. افزایش قیمت در حوزه دارو هم پس از انجام كار كارشناسی در وزارت بهداشت لحاظ می شود.


بهروز بنیادی در گفتگو با ایسنا، درباره مبحث افزایش قیمت دارو در سال ۹۸، اظهار نمود: با عنایت به شرایط تحریمی و مشكل در واردات مواد اولیه دارو و همینطور مبادلات بانكی و گمركی تعیین نرخ دارو در سال آینده پازلی است كه باید به خوبی آنرا حل كرد تا قیمت دارو متناسب با وضعیت مردم تعیین شود.
وی تصریح كرد: اخیراً هم كاركنان داروسازی گلایه هایی از نبود نقدینگی را مطرح می كنند، در خصوص اینكه داروهای تولیدی را به دانشگاه ها توزیع كردند، اما دانشگاه ها به علت بدهی آنرا پرداخت نكرده اند كه باید این مشكل مرتفع شود.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه «با تلاش های صورت گرفته و اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه بخش زیادی از بدهی های شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی در سال ۹۶ پرداخت شده است»، توضیح داد: پرداختی بیمه سلامت هم از سال ۹۷ ماه به ماه شد. البته به شرط آماده بودن اسناد و مدارك این كار صورت می گیرد. تأمین اجتماعی هم این روند را از شهریور ماه سال جاری شروع كرده است.
بنیادی در ادامه با اشاره به اینكه «هزینه هایی همچون هزینه های در رابطه با كاغذ و مواد پتروشیمی هم مازاد بر قیمت دارو شده است»، اظهار داشت: سال ۹۷ حق افزایش قیمت دارو از ۹ تا ۲۰ درصد داده شد، اما متوسط ۱۲ درصد افزایش یافت. به هر حال قیمت دارو را كمیته تخصصی در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو با حضور نمایندگان صنف تولید كننده دارو تعیین می كنند و ما هم موافق افزایش قیمت دارو منوط به كار كارشناسی بر روی آن هستیم.1397/12/08
15:20:36
5.0 / 5
4856
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , بیمه‌ , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج