فرمانده عملیات ستاد مبارزه با كرونا استان تهران اعلام كرد

توقف فرآیند كاهشی كرونا در تهران

توقف فرآیند كاهشی كرونا در تهران

به گزارش اعصاب سنج فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران از افزایش 3.3 درصدی رجوع سرپایی این بیماران در هفته چهارم خرداد ماه در استان تهران اطلاع داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در تشریح آخرین وضعیت انتشار کرونا ویروس در تهران در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون استان تهران به جز سه شهرستان ملارد، شهرقدس و بهارستان که زرد هستند، سایر نقاط استان در وضعیت نارنجی قرار دارند. از اوایل هفته سوم خرداد فرایند کاهش نزولی بیماری متوقف و سرعت کاهش کندتر شده است.
وی ادامه داد: از هفته سوم خرداد هم شاهد افزایش 3.3 درصدی مراجعین سرپایی هستیم و کماکان میزان بستری در استان تهران سیر ثابتی را دارد به شکلی که 8747 بیمار به صورت سرپایی به بخش بهداشت رجوع کردند و 719 بیمار در بیمارستان ها بستری شدند که از این تعداد 162 نفر در بخش ویژه بستری شدند. به صورت کلی تعداد کل بستری ها در استان تهران هم اکنون 4192 بیمار است که از این تعداد 1152 بیمار در بخش ویژه بستری هستند.
وی افزود: در نقطه مقابل 654 بیمار ترخیص شده اند که تعداد آنها کمتر از بستری هاست. تهران جزو پنج استان برتر از نظر جمعیت سالمندان است بنابراین پوشش واکسیناسیون سالمندان از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
وی تصریح کرد: در هفته سوم خرداد در گروه سنی 70 سال آمارها کاهش پیدا کرده که میتوان پیش بینی نمود اثربخشی واکسیناسیون اتفاق افتاده، بنابراین درخواست ما از معاونت بهداشت در اختیار قرار دادن تعداد لازم واکسن برای انجام واکسیناسیون است تا گروه سنی بالای 70 سال را دوز دوم تزریق نماییم و کسانی که به هر علتی جا مانده اند در اولویت قرار گیرند.
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با تکیه بر ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی اظهار داشت: رعایت پروتکلهای بهداشتی همچنان باید در دستور کار قرار گیرد چون که کاراترین و مهم ترین مساله قلمداد می شود.
وی افزود: در ایام 12 و 13 خرداد ماه بالاترین میزان کاهش آمارها را از آغاز فروردین داشتیم اما از هفته سوم خرداد روند کاهشی متوقف شده و در هفته چهارم 3.3 درصد در مراجعین سرپایی افزایش داشته ایم. با این وجود مرگ و میر در هفته سوم و چهارم با کاهش مواجه بوده که یکی از علل مهم آنرا میتوان واکسیناسیون گروه های سنی بالای 70 سال عنوان نمود.
وی در پاسخ به سوالی در مورد استفاده از واکسن های مختلف بخصوص در دوز دوم اظهار داشت: تلاش بر این است از یک پلت فرم ثابت واکسیناسیون صورت گیرد و فعلاً استراتژی وزارت بهداشت هم این گونه است. اما در مورد واکسن اسپوتنیک روسی دوز اول و دوم متفاوت می باشد و هیچ واکسنی جایگزین دوز دوم نخواهد بود. در مورد تزریق دوز دوم برخی واکسن ها تحقیقات نشان می دهد که فاصله دوز اول و دوم باید بیشتر باشد.1400/03/31
23:17:18
5.0 / 5
895
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج