معاون سازمان بیمه سلامت مطرح كرد؛

استفاده از هوش مصنوعی در خدمات بیمه سلامت

استفاده از هوش مصنوعی در خدمات بیمه سلامت

به گزارش اعصاب سنج معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، از انعقاد تفاهمنامه مشترک با معاونت فناوری ریاست جمهوری در زمینه هوش مصنوعی در آینده نزدیک اطلاع داد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، مهدی رضایی، در حاشیه جلسه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با شرکت زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در مورد اهمیت هوش مصنوعی بیان نمود: با عنایت به این که برنامه های الکترونیک سازمان بیمه سلامت پیشرفت قابل توجهی داشته است درصدد هستیم که بتوانیم در گام دوم با استفاده از بانک داده ها و اطلاعات الکترونیک فراهم شده مداخلات مؤثری را در جهت افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع سلامت فراهم نماییم.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه در دنیای امروز استفاده های متفاوتی از هوش مصنوعی می شود، اظهار داشت: خیلی از سازمان ها به جای نیروی کار انسانی از هوش مصنوعی با سرعت و دقت بیشتر برای مداخلات سیستماتیک در قواعد خود استفاده می نمایند.
وی افزود: سازمان بیمه سلامت ایران بعنوان یک سازمان بزرگ برای پیشبرد اهداف خود در آینده نیازمند این است که بتواند خیلی از قوانین و قواعد خویش را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی پیش ببرد به صورتی که بزودی قراراست طی انعقاد تفاهمنامه ای با معاونت فناوری ریاست جمهوری بعنوان یک پروژه مشترک، این واحد در بخش معاونت فنی یا بیمه سازمان استقرار یابد.
رضایی اظهار داشت: نظام سلامت با سه ضلع اصلی شامل بیمه شدگان، عرضه دهندگان خدمت و خریداران خدمت دارد که هوش مصنوعی می تواند در تمام موارد مورد استفاده قرار گیرد. بعنوان مثال هوش مصنوعی می تواند با عرضه مشاوره های لازم در مورد خدمات شهروندی و معرفی بسته ها و تنوع بیمه ای در چارچوب اطلاعات جامع، حق انتخاب بهتری را برای بیمه شدگان فراهم آورد.
وی اضافه کرد: رتبه بندی خدمات، مؤسسات و پزشکان در محیط عرضه دهندگان خدمت به صورت مستمر و نظارت بر اقداماتی همچون روند نسخه نویسی الکترونیک و جلوگیری از خطای احتمالی، جلوگیری از بیماری ها و پیشبینی داروهای مورد نیاز برای خرید راهبردی از دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی است.


منبع:

1400/04/08
18:00:40
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , بیمه‌
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج