بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واكسن كرونا در كمیسیون بهداشت

بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واكسن كرونا در كمیسیون بهداشت

به گزارش اعصاب سنج سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واکسن کرونا در کشور در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در این نشست گزارش مسئول کمیته دارو و غذا در مورد آخرین وضعیت تولید و توزیع واکسن کرونا در کشور مورد بررسی قرار گرفت.
وی توضیح داد: بر اساس گزارش آقای روح الامینی رئیس کمیته وعده های مکرر و عمل نشده سبب بی اعتمادی مردم و ایجاد توقع شده به صورتی که علیرغم پیشرفت و اقدامات خوب صورت گرفته تلاش تولید کنندگان داخلی را زیر سوال برده است.
شیخی افزود: بازدیدهای سرزده و نشست ها با شرکتهای تولیدکننده همچون برکت، رازی، پاستور، فخرا، نور و سیناژن حکایت از آن دارد که شرکت برکت تا آخر سال برنامه تولید، تجهیز خطوط و برآورد میزان تولید در آینده را در دستور کار دارد. همینطور باوجود تلاشهای صورت گرفته در زمینه تولید واکسن، این اقدامات برای مردم رضایت بخش نبوده و مردم راضی نیستند، بنابراین باید ساختار توزیع و جمع آوری اطلاعات در ارتباط با عوارض جانبی زیرساخت ها تقویت شده تا با تأمین واکسن گرفتار مشکل در توزیع و تزریق نشویم.
وی افزود: بدعهدی خارجی ها در تأمین واکسن هم برای مردم ملموس و قابل قبول نیست و ما به نمایندگی مردم به مسؤلان مربوطه تذکر می دهیم که وعده های بی اساس و خوش بینانه به مردم ندهند و بیشتر از این به اعتماد عمومی خدشه وارد نکنند، البته وجود یک نهاد هماهنگ کننده و تسهیل گر در سطح عالی می تواند هماهنگی و هم افزایی بین واکسن سازها را بوجود آورده و موانع و مشکلات قانونی و ساختاری را به حداقل برساند چونکه هم اکنون شرکتهای تولیدکننده واکسن به صورت جزیره ای فعالیت می نمایند و به علت احساس رقابت حتی مشکلات و موانع کار را بیان نمی کنند که همین ناهماهنگی و انسجام پایین روند کار را کند کرده است.
شیخی همینطور اظهار داشت: علاوه بر این مورد کمیسیون بهداشت از درخواست آقای حاجی دلیگانی در مورد اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس در خصوص اجرای ناقص جزء «یک» بند (ج) تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۳۹۹ در مورد حذف انواع دفترچه های کاغذی بیمه را با حضور مدیران عامل سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت ایران مورد بررسی قرار داد.
وی ادامه داد: بر اساس گزارش برخی از نمایندگان طی یک سال قبل بیمه سلامت و سازمان تأمین اجتماعی کار را به خوبی پیش برده اند؛ اغلب اعضاء اعتقاد دارند که باید در زمان باقی مانده از دولت به آنها فرصت داد تا کار را به سرانجام برسانند و ایرادات کار را برطرف کنند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به بررسی استفساریه تبصره( 1 ) ماده (۱۰۳ ) قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و اظهار نمود: کمیسیون بهداشت بعنوان کمیسیون فرعی این مورد را از دستور کار خود خارج کرد.
او در آخر اظهار داشت که در این نشست مبحث افزایش 32 درصدی مشارکت پزشکان در هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی مطرح شدو از تلاشهای کمیته هیات نظارت تقدیر و تشکر صورت گرفت.
منبع:

1400/04/28
08:35:41
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , بیمه‌ , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج