وزیر بهداشت: واكسیناسیون از مرز ۴۰۰ هزار دز واكسن گذشت

تصویب اعتبارات لازم برای تكمیل بیمارستان های نیمه كاره لرستان

تصویب اعتبارات لازم برای تكمیل بیمارستان های نیمه كاره لرستان

به گزارش اعصاب سنج لرستان وزیر بهداشت اظهار داشت: برای تکمیل بیمارستان نیایش و برخی بیمارستان های نیمه کاره استان اعتبارات خوبی درحال تصویب است.


دکتر سعید نمکی امروز ۲۹ تیرماه در جمع خبرنگاران لرستان اظهار نمود: امروز در ستاد استانی کرونا حضور پیدا کردیم تا هم گزارش ها را ارزیابی نماییم و از همراهی، همدلی و وفاق در استان تشکر کنیم؛ خوشبختانه لرستان در مدیریت کرونا یکی از استانهای بسیار موفق بوده است؛ میزان بیماری و بستری، مرگ و میر نسبت به ابتلاء در سطح استان، تعداد تست ها و پیگیری هایی که در این رابطه داشته اند بسیار عالی و چشم گیر بوده است.
وی ادامه داد: سفارش هایی را برای توسعه کلینیک های سرپایی و بیماریابی با همراهی سازمان بسیج و طرح شهید سلیمانی کردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: به پایگاه واکسیناسیون استان سرکشی و اعلام کردیم که اگر سرعت واکسیناسیون و تعداد پایگاه ها را هر چه بالاتر ببرند واکسن آنها را تامین خواهیم کرد.
نمکی با اشاره به این که برخی از پروژه ها امروز افتتاح شد، عنوان کرد: در یکسال اخیر برای استان بیش از شش تا هفت دستگاه «سی تی اسکن»، «ام آر آی» فرستادیم، امکانات مناسبی برای تجهیز تخت های «آی سی یو» که تقریباً دو برابر شده، را لحاظ کردیم.
وی ادامه داد: برای تکمیل بیمارستان نیایش و برخی از بیمارستان های نیمه کاره اعتبارات خوبی دارد تصویب می شود که عملیات راه اندازی آنها به اتمام برسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این که هم اکنون به ازای هزار نفر جمعیت ۱.۵ تخت در استان داریم و این درحالیست که متوسط کشوری تخت ها ۱.۶ تخت است، اظهار داشت: چنانچه کمک هایی برای تجهیز تخت های انجام گیرد نرم تخت های استان از نرم متوسط کشوری هم بالاتر خواهد رفت.
نمکی درباب وضعیت واکسیناسیون در کشور بیان کرد: واکسیناسیون روز گذشته از مرز ۴۰۰ هزار دز گذشت.
وی تصریح کرد: بر طبق قولی که به مردم داده بودیم این مهم انجام شد و از امروز به بعد امیدواریم رکوردهای جدیدتری با افزایش مراکز واکسیناسیون و همین طور تامین واکسن برای گروه های مختلف، داشته باشیم.
منبع:

1400/04/30
11:55:52
5.0 / 5
947
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج