عمر انسان های آینده چند سال خواهد بود؟

عمر انسان های آینده چند سال خواهد بود؟

به گزارش اعصاب سنج خراسان رضوی نتایج تحقیقات حاکی از این است که همه گیری در برخی از مناطق سبب کاهش امید به زندگی شده اما نتایج مطالعه اخیر نشان داده است که فرد در شرایط ایده آل می تواند تا ۱۵۰ سال عمر کند و تلاش ها برای افزایش طول عمر هم ادامه دارد.به نقل از ویفروم، هم اکنون امید به زندگی در بدو تولد برای مردان ۷۰ و برای زنان ۷۵ سال است. پیشبینی می شود جمعیتی که از ۱۰۰ سال به بالا عمر می کند، از ۹۵ هزار نفر سال ۱۹۹۰ به ۳.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ برسد. طبق بررسی ها محدودیت شدیدی(hard limit) که اوایل سالجاری درباره طول عمر، به استثنای بیماری و فجایع طبیعی، عرضه شد، انسان به عمر ۱۵۰ سال خواهد رسید.

پیشرفت حاصل شده در افزایش طول عمر با عنایت به واکسن ها و سایر موفقیت ها در برخی از مناطق، مشکلاتی مانند مشکل تأمین بودجه بازنشستگی برای جمعیت های مسن درحال رشد را بوجود آورده است.

چشم انداز زندگی طولانی تر در بعضی نقاط خاص جذاب به نظر نمی رسد؛ برای مثال امید به زندگی در ایالات متحده پارسال بیشترین کاهش را از جنگ جهانی دوم تابحال تجربه کرده چونکه بیماری همه گیر کووید- ۱۹ باعث شد برخی افراد به مصرف بیش از حد مواد مخدر روی آورند.

در سال ۲۰۲۰ فرانسه هم با کاهش امید به زندگی مواجه گردید اما مواردی وجود دارد که نشان داده است افراد به سن بالاتر خواهند رسید. البته جذابیت زندگی طولانی تر به کیفیت آن بستگی دارد.

ری کرزویل، مخترع و آینده نگر آمریکایی، ژنوم انسان را به نرم افزار منسوخ تشبیه و پیری را بعنوان یک مسئله مهندسی قابل حل توصیف کرده است.

وی اظهار داشت: در نهایت ما می توانیم طول عمر را به مدت نامحدود افزایش دهیم؛ بزودی امکان دارد اضافه کردن یک سال اضافی به طول عمر هر سال را شروع نماییم.

لازم به ذکر است اگر افراد بتوانند عمر طولانی تری داشته باشند، در حالیکه سالم ترند، مزایای اقتصادی بهتری خواهند داشت.

بررسی که در اوایل ماه جاری بر مبنای داده های ایالات متحده انتشار یافت، نشان داده است که کاهش موثر روند پیری معمولی در طول یک سال، افزایش امید به زندگی و ۳۸ تریلیون دلار ارزش ایجاد نماید. با این وجود معلوم نیست که چگونه امکانات مورد نیاز به منظور زندگی طولانی تر و سالم تربه طور یکسان عرضه خواهد شد چونکه نابرابری از نظر مراقبت های بهداشتی و طول عمر حتی در کشورهای نسبتا ثروتمند کاملا جدی شده است.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)، گروهی از کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی گزارش کردند، در ۲۵ کشور عضو، افرادی که بالاترین سطح تحصیلات را دارند می توانند انتظار داشته باشند که نسبت به افراد با سطح تحصیلات پایین تر، حدود ۶ سال بیشتر عمر خواهند کرد.

پتانسیل نوآوری موثر ضد پیری برای بدترکردن نابرابری در آینده بحث هایی بوجود آورده است، برخی اعتقاد دارند که افراد مرفه برای بدست آوردن همه چیز همچون داروهای محافظت کننده از دیگران جلوتر خواهند بود.

ممکن است این فرضیه مبنای علمی داشته باشد که استرس کمتر با افزایش طول عمر مرتبط می باشد چونکه ژنی که از سلول های بنیادی مغز و اثرات مضر استرس محافظت می کند با طول عمر ارتباط دارد. بر مبنای نتایج تحقیقات یک روش موثر در کاهش روند پیری، عدم قرارگیری در معرض آلاینده هایی مانند دودسیگار، الکل و آفت کش هاست.

همچنین کاهش امید به زندگی پارسال در ایالات متحده یکسان نبوده است و به صورت کلی یک سال و نیم کاهش یافته است، اما افراد رنگین پوست و اسپانیایی تبارها سه سال کاهش را تجربه کردند.

بر اساس نتایج بررسی ها، احتمال مرگ در اثر مواردی مانند مبتلا شدن به سرطان یا بیماری قلبی هر هشت یا ۹ سال حدودا دو برابر می شود اما این مطالعه استدلال می کند که روش های سنتی محاسبه طول عمر کشف جدیدی در پزشکی نیست.
1400/05/05
23:29:57
5.0 / 5
693
تگهای خبر: استرس , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج