بازار داغ جراحی های زیبایی نزدیك عید

بازار داغ جراحی های زیبایی نزدیك عید

اعصاب سنج: نایب رئیس انجمن راینولوژی ایران با اشاره به افزایش انجام اعمال زیبایی در اسفند ماه، در عین حال از متقاضیان این اعمال خواست كه بدون تحقیق در مورد تخصص و توانایی پزشك و صرفا با ملاك قرار دادن قیمت كمتر، نسبت به جراحی اقدام نكنند.


یك متخصص گوش و حلق و بینی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار داشت: معمولا هر ساله در اسفند ماه با شلوغ ترین زمان كاری خود مواجه هستیم؛ چونكه با عنایت به شروع تعطیلات، تقاضا برای این دست از اعمال افزوده می شود. از طرفی هم علاوه بر مراجعین داخلی، میزان قابل توجهی بازگشت باز از كشورهای خارجی صورت می گیرد.
او همینطور اظهار داشت: نكته مهمی كه با نزدیكی به فصل بهار با آن مواجه هستیم، سوژه بروز حساسیت های فصلی و باز تشدید آن در افرادی است كه آلرژی حاد دارند. در این باره سفارش می نماییم تا ابتدا از شدت حساسیت كاسته شده و سپس فرد مبادرت به جراحی كند.
این متخصص گوش و حلق و بینی در ادامه اضافه كرد: با عنایت به این كه ایران یكی از بهترین و ارزان ترین كشورها در زمینه اعمال زیبایی شمرده می شود، همواره یكی از مقاصد اصلی متقاضیان این دسته از اعمال است كه البته برای كشور باز ارزآور و سودآور است.
رزم پا در پاسخ به سوالی درباره جراحی زیبایی بینی توسط متخصصان زیبایی یا متخصصان گوش و حلق و بینی اظهار داشت: از نظر قانونی برای هر دو تخصص نام برده شده محدودیتی وجود ندارد البته به شرط آن كه مدارك و تجربه كافی را دارا باشند و علاوه بر بحث زیبایی به معیارهای تنفسی و حفظ عملكرد بینی هم توجه نمایند. باید در نظر گرفت به صرف داشتن مدرك، هر جراحی نمی تواند موفق باشد و باید به تجربه فرد باز توجه داشت. متاسفانه امروزه شاهد می باشیم افراد متقاضی این دست اعمال جراحی بدون تحقیق مناسب در مورد تخصص و توانایی پزشك و فقط با ملاك قرار دادن قیمت كمتر، به پزشك بازگشت می كنند.
نایب رئیس انجمن راینولوژی ایران در این باره افزود: یكی از جدی ترین اقدامات صورت گرفته توسط تمام انجمن های پزشكی همچون انجمن راینوپلاستی و انجمن گوش و حلق و بینی، مبارزه با این امر است كه هیچ جراحی به خصوص جراحی های زیبایی از هر نوعی توسط غیر پزشك انجام نشود. مردم باید بدانند هیچ ارزانی بی حكمت نیست و بدون تحقیق كافی و صرفا برمبنای قیمت، به پزشكی اعتماد نكنند.
وی درباب نحوه قیمت گذاری اعمال زیبایی باز اظهار داشت: قیمت ها مصوب شده توسط وزارتخانه است و حداقلِ آن چیزی در حدود پنج ملیون تومان است كه در مراكز دولتی و دانشگاهی توسط رزیدنت ها عمل انجام می شود.
رزم پا درانتها اظهار داشت: برای عمل زیبایی سه ركن جراح حاذق، دكتر بیهوشی خوب و وسیله مناسب از اصلی ترین موارد مورد توجه است كه به شرط رعایت آنها می توان نتیجه خوبی را شاهد بود و اساسا این چنین امكاناتی در مطب وجود ندارد.1397/12/13
13:33:04
5.0 / 5
5218
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج