بررسی تاثیر پارتیشن های پلاستیکی بر انتقال کرونا

بررسی تاثیر پارتیشن های پلاستیکی بر انتقال کرونا

اعصاب سنج: کارشناسان سلامت در انگلیس براین باورند که پارتیشن پلاستیکی در صورت استفاده نادرست می تواند خطر مبتلاشدن به کووید -19 را افزایش دهد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، کارشناسان می گویند که صفحه پلاستیکی ممکنست مسیرهای جریان هوا را مسدود کند یا تغییر دهد که در بعضی موارد موجب ایجاد گردش ضعیف هوا می شود.
با این وجود، شواهد بیشتری حاکیست که صفحه پلاستیکی و موانع این چنینی در صورت ایجاد فاصله دو متری، احتمال این که افراد در معرض تنفس رطوبت و ذرات ریز انتشار یافته از طرف فرد مقابل قرار بگیرند را می کاهد.
گروه مدل سازی محیط زیست که یک هیئت متشکل از ۱۶ استاد، پزشک و کارشناس بهداشت که قسمتی از گروه مشاوره علمی در مواقع اضطراری (Sage) هستند، به بررسی شواهد علمی درباره موانع پلاستیکی در کاهش شیوع ویروس کرونا پرداختند تا بتوانند به دولت سفارش های لازم را بیان کنند.
این گروه در گزارشی می گوید: برخی شواهد اپیدمیولوژیکی و مکانیکی وجود دارد که نشان میدهد صفحه پلاستیکی می تواند خطرات انتقال ذرات ریز انتشار یافته را به سبب مسدود شدن و تغییر الگوی جریان هوا در پشت موانع افزایش دهد و بنابراین، "این تأثیر به الگوهای جریان هوای محلی بستگی دارد."
در ادامه گزارش با اشاره به این که اعتبار این تحقیقات تا حد متوسط قابل ارزیابی است، آمده است: تا زمانی که صفحه ها با در نظر گرفتن جریان هوا طراحی نشده باشند، بعید است که بتوانند جلوی انتقال ذرات کوچکتر را بگیرند. برای اینکه این ذرات می توانند به آسانی از یک صفحه "کوتاه" عبور کنند.
با این وجود کارشناسان گفتند اطمینان بالایی دارند که این صفحات و موانع همچنان به نفع افرادی است که به هم نزدیک هستند.
در اوایل امسال، به دولت انگلیس در مورد استفاده از صفحه پلاستیکی سفارش شد که پارتیشن ها می توانند با مسدود کردن جریان هوا، به پراکنده شدن ذرات ریز معلق در هوا کمک کنند و انتقال ویروس را تشدید کنند.
بااینکه صفحه جداکننده می تواند آلودگی سطح را در بعضی از محیط ها کم کند با این وجود شواهد دراین زمینه محدود است.
اما آنها می گویند بعید است وقتی که افراد بیش از دو متر با یکدیگر فاصله داشتند یا رو در رو نیستند، صفحه پلاستیکی کلا تأثیری داشته باشد.
راهنمای سیستم درمانی بریتانیا (NHS) به مدیران سفارش می کند که از صفحه پلاستیکی یا موانع برای جداسازی افراد از دیگران استفاده کنند، برای اینکه این صفحه ها به کاهش انتقال ویروس کمک می نماید. سفارش های دولت در مورد «روز آزادی»، یعنی دو هفته پیش زمانی که محدودیت ها پیش برداشته شد، این است که از پارتیشن ها برای به حداقل رساندن تماس بوسیله تنفس دیگران استفاده کنید. اما تعدادی از سوپرمارکت ها هم اکنون صفحه پلاستیکی را برداشته اند.
به نوشته ایندیپندنت، طبق گزارش جدید، اثربخشی صفحه ها به عواملی مانند چیدمان فضا، تهویه، اندازه و طراحی صفحه پلاستیکی و تعاملاتی که در محیط اتفاق می افتد بستگی دارد. در بعضی از مکان ها ممکنست صفحه ها یا موانع بعنوان یادآوری برای مردم برای حفظ فاصله اجتماعی عمل کنند یا به سازمان ها در مدیریت چیدمان در محیط خود کمک کنند.
منبع:

1400/05/11
12:17:38
5.0 / 5
565
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , مشاوره
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج