از سوی وزیر بهداشت ابلاغ شد

آغاز واکسیناسیون خانواده های مدافعان سلامت

آغاز واکسیناسیون خانواده های مدافعان سلامت

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور آغاز واکسیناسیون خانواده های مدافعان سلامت را صادر کرد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر علیرضا رییسی آمده است: «حدود یک و نیم سال قبل مدافعین بی ادعای سلامت در سرتاسر کشور سخت ترین شرایط را تحمل کردند و در کنار آنها خانواده های صبور و همراهشان هم متحمل رنج فراوان شدند. باتوجه به تماس مکرر و آلودگی شدید بخش های بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی خدمت رسان به بیماران کووید – 19 و خطر انتقال ویروس با حجم بالا به خانواده های این عزیزان، ضروری است در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون خانواده های محترم این عزیزان اقدام گردد.
ضمناً دز یادآور نخستین گروه هایی که در کادر بهداشت و درمان درگیر در خدمت به بیماران کرونائی واکسن دریافت کرده اند باید مورد توجه قرار گیرد که شایسته است با طرح در کمیته واکسیناسیون برای همکارانی که از نظر سنی و یا بیماری زمینه ای می توانند اولویت داشته باشند شروع نمائید و سپس به مرور و گذشت زمان کافی از دز دوم برای بقیه اقدام گردد. فاصله زمانی و اولویت در نخستین کمیته ی علمی واکسن مطرح گردد.»
منبع:

1400/05/24
13:31:54
5.0 / 5
524
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج