معاون درمان وزارت بهداشت:

بندرلنگه و میناب نیاز به بیمارستان های جدید دارند

بندرلنگه و میناب نیاز به بیمارستان های جدید دارند

اعصاب سنج: معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: شهرستان های بندرلنگه و میناب نیز برای پوشش شهرهای اطراف خود نیاز به بیمارستان های جدید دارند و یک بیمارستان جوابگوی نیازهای این شهرستان ها نیست.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، قاسم جان بابایی بامداد دوشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهرستان بندرلنگه درباب بازدیدش از مراکز درمانی استان هرمزگان، به خبرنگاران اظهار داشت: هرمزگان همچون استان هایی است که شمار بیماران بستری کرونائی در آن بسیار بالاست.
وی افزود: شهرستان بندرلنگه نیز بعد از بندرعباس بیشترین بیماران کرونائی بستری شده در هرمزگان را به خود اختصاص داده و الان نزدیک به ۲۰۰ بیمار در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.
جان بابایی ضمن اشاره به این که حالا هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند، تصریح کرد: بیمارستان صحرایی توسط نیروی دریایی سپاه در محل بیمارستان شهدای بندرلنگه به راه افتاده است، این بیمارستان صحرایی با ۴۰ تختخواب برای بیماران بستری سرپایی بوجود آمده و تا ۶۰ تختخواب قابل افزایش است.
وی ضمن اشاره به اتمام هر چه سریعتر بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس تا اختتام امسال، اضافه کرد: اساسی ترین کار در هرمزگان ساخت و اتمام بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس است.
جان بابایی افزود: شهرستان های بندرلنگه و میناب نیز برای پوشش شهرهای اطراف خود نیاز به بیمارستان های جدید دارند و یک بیمارستان جوابگوی نیازهای این شهرستان ها نیست.
معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به این که نبود زیرساخت های بیمارستانی در هرمزگان در دوره های مختلف، علت کمبود تخت بیمارستانی در این استان است، افزود: طرح تبدیل نمایشگاه های کتاب به بیمارستان صحرایی باید به عنوان یک الگو در کشور اجرا شود.
جان بابایی در آخر اظهار داشت: استانهای هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان نسبت تخت جمعیتی آنها از متوسط کشوری کمتر است.منبع:

1400/05/25
13:59:42
5.0 / 5
599
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج