گله کارکنان از تعطیلی نابرابر!

گله کارکنان از تعطیلی نابرابر!

به گزارش اعصاب سنج با وجود اعلام تعطیلی ادارات و تاکید بر مشمولیت بخش خصوصی و دولتی، همچنان کارکنان برخی دستگاههای اجرایی و البته شرکتهای خصوصی که حتی عرضه دهنده خدمات ضروری نیستند، در محل کار حاضر بوده و این مورد باعث گله مندی آنها و درخواست نظارت شده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، برپایه تصمیم ستاد مقابله با کرونا مقرر شد از روز دوشنبه( ۲۵ مرداد) تا آخر روز شنبه (۳۰ مرداد ماه) تمامی ادارات به جز مشاغل ضروری تعطیل باشند. حتی بانک ها و بازار سرمایه که در کمتر مواقعی تعطیلی آنها اتفاق می افتد، مشمول این تعطیلی شدند.
در فاصله اعلام شده از زمان تعطیلی تابحال که روز دوم آن درحال سپری شدن است، اعلام گزارش هایی از کارکنان برخی دستگاههای اجرایی و همینطور بخش خصوصی نشان داده است که آنها همچنان در محل کار خود حاضر بوده و کارفرما نسبت به تعطیلی اقدام نکرده است، در حالیکه عرضه دهنده خدمات ضروری نیستند.
کارکنان مربوطه بخصوص در بخش های خصوصی خواهان نظارت بیشتر بر این جریان و مشمولیت فعالیت شان طبق تصمیمات ستاد مقابله با کرونا شده اند.
در جریان دورکاری هم شاهد بودیم که وقتی تهران یا سایر نقاط به منطقه قرمز تبدیل می شد و کارکنان باید تا یک سوم در محل خود حضور داشته باشند، در بعضی از دستگاههای اجرایی و البته خیلی از شرکتهای خصوصی این اجبار قانونی رعایت نمی شد و گاها کارکنان به صورت کامل در محل کار حضور داشتند.
پیشتر سازمان اداری و استخدامی طی بخشنامه ای به دستگاههای اجرایی ضمن تذکر نسبت به اجرای صحیح بخشنامه دورکاری و کاهش حضور کارکنان تاکید کرده بود که دستگاههای اجرایی باید نتایج خود در این رابطه را در مرکز به کمیته عالی نظارت بر پروتکلهای بهداشتی وزارت بهداشت و در استان ها به استانداری اعلام کنند و با هر گونه تخطی در مورد رعایت بخشنامه در ارتباط با نحوه فعالیت کارکنان برخورد خواهد شد.
این در شرایطی است که اعلام اخیر معاون فنی مرکز سلامت محیط و کسب و کار وزارت بهداشت هم از این حکایت دارد که تعطیلی مشاغل در ایام اعلام شده همزمان شامل بخش دولتی و خصوصی می شود.
وی بر تشدید بازرسی ها هم تاکید داشته و گفته که تمام بازرسان سلامت محیط و کار، شبانه روزی آماده باش بوده و بیشتر از ۸۰ هزار بازرسی در کل کشور در روز دوشنبه (۲۵ مرداد) انجام شده است.
اما با وجود تمامی این تاکیدات و مصوبات، شاهد آن هستیم که همچنان برخی دستگاههای اجرایی یا شرکتهای خصوصی با مصوبات ستاد کرونا در تعطیلات سراسری همراهی نکرده و کارکنان در محل کار حاضر هستند که در این حالت به نظر می آید اعمال نظارت بیشتر و البته اعلام کانال ارتباطی مستقیم برای کارکنان جهت اعلام تخطی از مصوبات کرونایی ضروری و پیگیری آن از جانب دستگاههای مربوطه ضروری باشد.1400/05/26
16:17:53
5.0 / 5
316
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , خصوصی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج