واردات واکسن هلال احمر از مرز ۱۷ میلیون دوز گذشت

واردات واکسن هلال احمر از مرز ۱۷ میلیون دوز گذشت

به گزارش اعصاب سنج پانزدهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد و واردات واکسن هلال احمر از مرز ۱۷ میلیون دوز گذشت.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر از واردات محموله ی جدیدی واکسن کرونا، تهیه شده از جانب هلال احمر به کشور اطلاع داد و اضافه کرد: با واردات پانزدهمین محموله واکسن کرونا به کشور، هلال احمر برای دو برابر شدن واردات واکسن طی شهریور ماه تلاش مضاعف خواهد نمود.
وی اظهار داشت: واردات واکسن از چین به ایران همچون گذشته توسط هلال احمر انجام و محموله دریافتی در فرودگاه امام خمینی (ره) تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می شود.
همتی با بیان این که واردات واکسن از جانب هلال احمر همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: در مجموع تابحال ۱۵ محموله شامل ۱۷ میلیون و ۶۰ هزار دُز واکسن کرونا توسط ۱۷ پرواز به کشور منتقل شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به پیگیری های اخیر رئیس جمهور و مذاکره با همتای چینی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر بنا بر رسالت خود و با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری و حمایت های رئیس جمهور و دولت محترم، از شهریور ماه واردات واکسن را در هر هفته به ۵ میلیون دُز خواهد رساند و در انتها شهریور ۲۰ میلیون دُز واکسن وارد کشور می شود که میزان کلی واردات به نزدیک ۴۰ میلیون دُز می رسد.


منبع:

1400/05/28
13:28:20
5.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج