۳ صنف در صدر دریافت اخطارهای کرونایی

۳ صنف در صدر دریافت اخطارهای کرونایی

به گزارش اعصاب سنج کرونای دلتا و سونامی مرگی که همچنان به سرعت پیش می رود و جان های زیادی را ویران و خانواده های بسیاری را عزادار می کند. عزای پدر، مادر، خواهر، برادر و... دلتا کرونا زن و مرد و پیر و جوان نمی شناسد، کافی است که لحظه ای در برابرش غفلت کنید تا از فرصت بهره برده و ضربات پیاپی خویش را بر تن فرود آورد...
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، کرونای معروف به دلتا این روزها در کشورمان سونامی مرگ را پدید آورده است. هر روز ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از هموطنانمان در آمار مرگ های کرونایی زیر خاک مدفون می شوند. خانواده هایشان در شوک از دست دادن به سوگ می نشینند، خانه و خانواده های زیادی از غم از دست دادن، ویران و چراغ شان خاموش می شود. این در شرایطی است که رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور همچنان پایین و میانگین آن بر روی ۳۹.۲ درصد قرار گرفته است که اصلا میزان خوبی نیست؛ چونکه بارها و بارها از جانب وزارت بهداشت اعلام شده که رعایت پروتکلهای کمتر از ۸۰ درصد، تاثیری در کنترل بیماری نخواهد داشت. صعود بیشتر از پیش و ویرانگر کرونای دلتا نشانی تلخ از همین حقیقت است.

متاسفانه تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰، میانگین استفاده از ماسک ۵۱.۵۲ درصد و میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی هم ۳۹.۲ درصد بوده است، درصدهایی که در شرایط بحرانی کرونای دلتا، واقعا نگران کننده اند.

باید بدانیم که عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی بطور قطع بر میزان مبتلا شدن خواهد افزود و منجر به افزایش گسترده موارد مثبت بستری در کشور بیشتر از ظرفیت تخت های بیمارستان ها شده و در نتیجه خیلی از هموطنان مان را به کام مرگ می فرستد. اتفاقی که الان هم در بیمارستان ها شاهدش هستیم.

در نقشه زیر می توانید میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در استانهای مختلف را تا ۲۷ مرداد ماه مشاهده کنید. استانهای با رنگ نارنجی با رعایت ۴۱ تا ۴۹ درصدی بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی را به خود اختصاص داده اند. همینطور استانهای با رنگ قرمز دارای ۳۳ تا ۴۰ درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی هستند. در عین حال استانهای با رنگ قرمز تیره هم با میزان رعایت ۲۳ تا ۳۲ درصد دارای پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها هستند که شامل استانهای گیلان، همدان، یزد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان و سیستان و بلوچستان است.

در عین حال بر مبنای اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی در اماکن عمومی استانهای کشور از ۲۰ تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۹.۰۲ درصد بوده است.همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور، در این زمان ۶۴.۱۷ درصد بوده است.در عین حال میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور در این تاریخ ۶۳.۳۲ درصد بوده است.میانگین درصد موارد استفاده از ماسک در اماکن عمومی استانهای کشور ۲۰ تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰، ۵۱.۵۲ درصد بوده است.همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی کشور در این تاریخ ۳۹.۰۲ درصد بوده است.در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر مبنای اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰، از تعداد ۳ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، ۲۵۸۷۳۹ مرکز مورد بازرسی قرار گرفته اند.همچنین طی این مدت، تعداد ۳۸۸۹۱ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۲۰۲۲ مرکز از این مراکز هم پلمب شده اند.باید توجه کرد که از ۲۰ تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰ به ترتیب سوپرمارکت و خواروبار فروشی، نانوایی ها و رستوران ها رتبه های اول تا سوم دریافت اخطار و معرفی به مراجع قضایی را در بین اماکن عمومی را به خود اختصاص داده اند و پس از آن اماکن متبرکه و مساجد، پاساژها، فروشگاه های زنجیره ای، بانک ها، ادارات و سازمان ها، مراکز ورزشی، مطب ها، پیشخوان و پلیس +۱۰، آرامستان ها، پایانه های مسافربری درون شهری و داروخانه ها و تالارهای پذیرایی قرار دارند.در حوزه صنایع هم به ترتیب کارگاه ها و صنایع کوچک، کشاورزی، دامپروری و معادن، صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی و سایر، صنایع ساخت و ساز و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی را طی مدت ۲۰ تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰ دریافت کرده اند.


1400/05/31
12:46:07
5.0 / 5
598
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج