جزئیات واکسیناسیون کمپ های ترک اعتیاد ماده ۱۵ و ۱۶ بعلاوه آخرین آمار فوتیها

جزئیات واکسیناسیون کمپ های ترک اعتیاد ماده ۱۵ و ۱۶ بعلاوه آخرین آمار فوتیها

به گزارش اعصاب سنج سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اعلام نمود که ستاد مبارزه با مواد مخدر در نامه ای از بهزیستی خواست تعداد مددجویان و پرسنل مراکز ماده ۱۶ را اعلام نماید که در این راستا فهرستی از اسامی را اعلام کردیم و آنها برای واکسیناسیون این افراد هماهنگی هایی انجام داده اند.


فاطمه رضوان مدنی در گفتگو با ایسنا، درمورد واکسیناسیون معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ اظهار نمود: هفته گذشته ستاد مبارزه با مواد مخدر در نامه ای از بهزیستی خواست تعداد مددجویان و پرسنل مراکز ماده ۱۶ را اعلام نماید که در این راستا فهرستی از اسامی را اعلام کردیم و آنها برای واکسیناسیون این افراد هماهنگی هایی انجام داده اند بنابراین به معتادانی که ۱۵ روز از حضورشان در مراکز گذشته باشد و تا سه ماه از اقامت آنها باقی مانده باشد واکسن تزریق خواهد شد تا بتوانند هر دو دوز واکسن را دریافت نمایند.
رضوان همینطور بیان نمود: برخی از مراکز ماده ۱۶ در استان ها هم ضمن هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی موفق به دریافت واکسن برای مددجو و پرسنل شان شده اند.
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه به وضعیت واکسیناسیون مراکز کاهش صدمه و مراکز اقامتی مانند کمپ های ماده ۱۵ اشاره نمود و اظهار داشت: هفته گذشته فهرست تمام مراکزی که زیر پوشش و دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند به وزارت بهداشت اعلام گردید تا واکسیناسیون در این مراکز هم آغاز شود.
ایشان در ادامه درمورد آخرین آمارهای مرگ و میر و مبتلا شدن به بیماری کرونا میان مددجویان در مراکز ماده ۱۶ اظهار داشت: در سال ۹۹ ابتلای ۱۴۲۰ نفر از معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ و تبصره دو گزارش شده است که ۱۴۸ نفر آنها به مراکز درمانی ارجاع شدند و یک نفر فوت شد.
به گفته رضوان مدنی، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰، ابتلای ۵۸۸ معتاد متجاهر به کرونا در مراکز ماده ۱۶ و تبصره دو ذیل آن گزارش شده است که از این تعداد ۷۴ نفر به مراکز درمانی ارجاع شدند و تابحال موارد فوتی گزارش نشده است.
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور این را هم اظهار داشت که از آغاز شیوع کرونا تابحال پذیرش و نگهداری بیماران در مراکز اقامتی تحت پروتکلهای بهداشتی سازمان بهزیستی و کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته هماهنگی مراکز ماده ۱۶ اجرا شده است.
منبع:

1400/06/01
09:01:59
5.0 / 5
310
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج