وزیر بهداشت:

نباید به آن هایی که ما را تحریم کردند امید داشته باشیم

نباید به آن هایی که ما را تحریم کردند امید داشته باشیم

به گزارش اعصاب سنج خوزستان وزیر بهداشت اظهار داشت: آن هایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند در این شرایط، مملکت ما را تحریم کردند ازاین رو باید روی پای خود بایستیم و امیدی به آنها نداشته باشیم؛ آنها تا می توانند کار ما را خراب می کنند و هر چه آمار بیماری در کشور بالاتر برود ما ناراحت و آنها خوشحال می شوند.دکتر بهرام عین اللهی امروز (۵ شهریورماه) در جمع جهادگران گروه جهادی شهید فرجوانی مسجد حضرت جوادالائمه(ع) اهواز ضمن اشاره به وضعیت موج گرونا در کشور اظهار نمود: فوت روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر به مفهوم این است که ۶۰۰ تا ۷۰۰ خانواده عزادار می شوند که این مسئله، یک فاجعه ملی است.

به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا وی ادامه داد: در دفاع مقدس شاید اینقدر تلفات نداشتیم و در مجموع حدود ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار نفر شهید داشتیم اما در این اپیدمی تابحال حدود ۱۰۰ هزار نفر جان باخته اند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه یک تاریخ پرافتخار برای کشور و بخصوص خوزستان ساخته شده است، اظهار داشت: تاریخ به دست ما ساخته می شود؛ اگر حالا از شهدایی مانند شهید صیادی یا شهید همت صحبت می شود نشان از این است که تاریخ را ما می سازیم.

وی اضافه کرد: شهدا چراغ راه ما هستند. اعتقاد ما این است که شهدا زنده هستند و بر کار ما نظارت دارند. هر کدام از این جوانان باید به یک شهید وصل شود و یکی از شهدا را الگوی خود قرار دهد.

عین اللهی اظهار داشت: این شرایط هم یک امتحان تاریخی برای ما است و این تاریخی است که ما می سازیم. می توانیم مانند برخی کشورها که بی تفاوت هستند، از این شرایط بگذریم اما می توانیم احساس تکلیف نماییم و هر کسی بر مبنای توانایی خود، کارش را انجام دهد.

وی اضافه کرد: آن هایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند در این شرایط، مملکت ما را تحریم کردند ازاین رو باید روی پای خود بایستیم و امیدی به آنها نداشته باشیم؛ آنها تا می توانند کار ما را خراب می کنند و هر چه آمار بیماری در کشور بالاتر برود ما ناراحت و آنها خوشحال می شوند. برای ما هیچ راهی جز این که بگوییم ما می توانیم وجود ندارد.

وزیر بهداشت ضمن اشاره به تلاش جوانان جهادی در انجام تست کرونا، اظهار داشت: انجام چنین کارهایی توفیق الهی است و از ما نیست. به صورت مثال چهره تاریخی شهید قاسم سلیمانی که جلوی همه ابرقدرت ها ایستاد و داعش که متولد استکبار جهانی بود را به این شکل منکوب کرد، توفیق الهی بوده است، در واقع وی چهره الهی و فرشته روی زمین بوده است ازاین رو هر کدام از این جوانان می توانند فرشته روی زمین و قاسم سلیمانی باشند.

وی اظهار داشت: این جوانان می توانند در کل کشور الگو باشند. این که کسانی نسبت به جامعه احساس تکلیف داشته باشند یک حرکت انقلابی است. حرکت انقلابی تنها شعار دادن نیست. متاسفانه در طول سال ها عادت کردیم در فضای مجازی به یکدیگر فحش دهیم و اخلاق را رعایت نکنیم در حالیکه جهادی بودن به حرف نیست به عمل است و بسیجی بودن باید در عمل نشان داده شود وگرنه کوبیدن همدیگر و فحش دادن، غیبت است که در جامعه نقل روز شده است.

عین اللهی اضافه کرد: هم اکنون در اسرائیل، گردانی را برای محتواسازی در فضای مجازی در نظر گرفته اند یعنی سرنخ خیلی از محتواها که ناگهان در جامعه منتشر می شود، در اسرائیل است.

وی بیان نمود: در سیل هم این جوانان جهادی وارد عمل شدند و توالت های مردم را شستند در حالیکه برخی ضد طلبه ها و روحانی ها فحش می دادند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه انجام کار برای مردم، انسان را می سازد، اظهار داشت: شهید همت و قاسم سلیمانی ناگهانی این گونه نشدند بلکه آنقدر خویش را ساختند تا خدا آنها را بالا برد. البته کسی که با خدا نباشد، خدا او را پایین می کشد.

وی بیان نمود: در این اردوها علاوه بر کمک به مردم، این جوانان که برای رضای خدا کار می کنند ساخته می شوند. اشکالی که در این حوزه وجود دارد این است که کارهایی که انجام می شود را منعکس نمی کنند و همه فکر می کنند همه بد هستند.

عین اللهی اضافه کرد: در کار هنری هم بسیار ضعیف هستیم و تنها کار خبری انجام می دهیم در حالیکه باید این کارها نشان داده شود البته نه برای ریا.

وی خاطرنشان کرد: حالا که من به استان خوزستان آمدم، برای ریا نیامدم. آمدم که مشکلات را بررسی کنم تا منعکس نماییم. رئیس جمهور هم برای ریا به استان خوزستان نیامده و جهت بررسی و منعکس کردن مشکلات آمده است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: متاسفانه در رسانه بسیار ضعیف هستیم. آن هایی که هیچ کاری نمی کنند رسانه ها و بلندگوهای قوی دارند و آنرا بزرگ نشان می دهند ازاین رو باید این کارها منعکس شود تا فرهنگ ایثار هم ترویج شود چونکه من بعنوان وزیر بهداشت اگر به استان خوزستان نمی آمدم از این کار خبر نداشتم. در دفاع مقدس هم خیلی از صحنه ها ثبت نشد در حالیکه صحنه های باشکوه زیادی داشتیم.

وی اضافه کرد: برنامه این دولت هم این است که به نیروهای ارزشی، جهادی و حزب اللهی بها و امکانات بدهد تا وارد صحنه شوند که در وزارت بهداشت هم این برنامه را داریم.

عین اللهی اظهار داشت: امیدوارم از این پیچ تاریخی عبور نماییم و بعد از این، آینده نظام بسیار روشن است. در گذشته به خارج وابسته بودیم و همه چیز را وارد می کردیم اما با این سختی ها و تبدیل کردن تحریم به فرصت، شرایط بسیار تغییر نمود.

به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، وی در حاشیه بازدید از مرکز منتخب نمونه گیری کووید - ۱۹ مسجد حضرت جوادالائمه(ع) گروه جهادی شهید فرجوانی اهواز اظهار داشت: در شرایطی که کرونا در استان خوزستان شایع است و مردم مشکل دارند، این دوستان احساس تکلیف کردند و این کار جهادی و خوب را انجام دادند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: پیش از راه اندازی این مرکز، مردم سرگردان بودند و در صف های طولانی می ایستادند. خوشبختانه با راه اندازی این مرکز، صف ها از بین رفته و به سادگی از مردم تست گرفته می شود و در بیماریابی و رفع نگرانی مردم بسیار اثرگذار است.

منبع:

1400/06/05
23:45:04
5.0 / 5
515
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , حقوق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج