چه نماییم کرونا کنترل شود؟

چه نماییم کرونا کنترل شود؟

اعصاب سنج: دبیر کمیته علمی کشوری کووید19، درباره راهکارهای کنترل کرونا، اظهار داشت: نباید فراموش کرد که همچنان بهترین، با اهمیت ترین و موثرترین اقدام در مقابل این ویروس، واکسیناسیون است. علاوه بر این باید از روش های دیگر مانند شناسایی بیماران و قرنطینه و درمان آنها و استفاده عمومی از ماسک نیز استفاده نمود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر عاطفه عابدینی درباره موتاسیون دلتای ویروس کرونا، اظهار داشت: ما با موتاسیونی مواجهیم که سبب شده ویروس کرونا بسیار خطرناک شود. آنقدر خطرناک که بیشتر بتواند وارد سلول شود، بیشتر تولید مثل پیدا کند و بیشتر آدم ها را مبتلا کند. بر این اساس با ویروسی مواجهیم که نه فقط در ایران، بلکه در دنیا باید در مقابلش اقداماتی صورت گیرد.
وی ادامه داد: در زمان شیوع ویروس ووهان، آمار خوبی از کاهش مبتلایان، مرگ و میرها و... داشتیم. چونکه در قالب طرح شهید سلیمانی اقدامات خوبی در حوزه شناسایی مبتلایان و قرنطینه آنها انجام شد. در عین حال در کشورهایی که در کنترل بیماری موفق بودند، می بینیم که هم واکسیناسیون را با نرخ مناسبی انجام دادند، هم بیماران را شناسایی، قرنطینه و درمان کردند.
وی با اعلان اینکه متاسفانه کرونای دلتا تمام دنیا را تهدید مجدد کرده است، افزود: بطوریکه موارد جدید مبتلاشدن در تمام دنیا درحال افزایش است. در عین حال وقتی این ویروس ماهیت خودرا تغییر داده، اثرات واکسن ها نسبت به آن کاهش پیدا می کند. البته نباید فراموش کرد که همچنان بهترین، با اهمیت ترین و موثرترین اقدام در مقابل این ویروس، واکسیناسیون است. البته واکسیناسیون هم باید به شکلی باشد که همه کشورها با درصد مناسبی واکسیناسیون را انجام دهند.
بنابر اعلام کانال تلگرامی وبدا، وی اظهار داشت: در عین حال باید اثر واکسن بر موتاسیون های جدید تخمین زده شود تا اگر لازم بود واکسن ها را تغییر داده یا دوز بوستر تزریق نماییم. علاوه بر این باید از روش های دیگر مانند شناسایی بیماران و قرنطینه و درمان آنها و استفاده عمومی از ماسک نیز بهره برد.1400/06/06
09:07:17
5.0 / 5
406
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج