اشیا و مکان های پر از باکتری را بطور منظم ضدعفونی می کنید؟

اشیا و مکان های پر از باکتری را بطور منظم ضدعفونی می کنید؟

اعصاب سنج: سطوح و گوشه هایی در خانه ها وجود دارد که اغلب تمیز کردن آنها را فراموش می نماییم و پس از گذشت ماه ها، میکروب ها روی آنها انباشته می شوند. باید مراقب باشیم و آنها را به خوبی ضدعفونی نماییم.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، الجزیرة نوشت: در هر خانه ای گوشه های وجود دارد که بیشتر از جاهای دیگر منبع انتشار میکروب های مضر است که باید تمیز کردن آنها با مواد ضدعفونی کننده در اولویت قرار گیرد.
همه ما نحوه تمیز کردن حمام، وسایل آشپزخانه وجاهای دیگر را به اندازه کافی می دانیم، اما ممکنست تمیز کردن تعدادی از مکان هایی که ممکنست منبع باکتری های مضر باشند را فراموش نماییم.

دستگیره درها
وقتی از بیرون وارد خانه می شویم، نخستین کاری که انجام می دهیم این است که دست هایمان را بشوریم ولی از تمیزکردن دستگیره درها که پر از خاک است و مستعد میکروب، غافل می شویم.
بعضی از بچه ها تمایل دارند دستگیره های در را گاز بگیرند که با این غفلت، می توانیم برای آنها مشکل ساز باشیم!

کیسه های خرید
معمولاً بعد از آن که خرید کردنمان از بقالی به اتمام رسید، کیسه های خرید را روی پیشخوان می گذاریم. در طول مسیر و پیش از رسیدن به خانه هم این کیسه ها به سطوح مختلفی مثل آسانسور برخورد می کنند. علاوه بر این پیش از ما در محیط های گوناگون دیگر مانند کارگاه تولیدی، انبار، پروسه حمل و نقل و جاهای گوناگون دیگر هستند.
پس تصور این مساله که چیزی که خریدیم می تواند با انواع باکتری ها آلوده بشود و تا روی پیشخوان آشپزخانه هم جای خودش را پیدا کند، دور از ذهن نیست.

ظروف نگهداری میوه و سبزیجات
میکروب ها و هاگ های بسیار کوچکی وجود دارند که اصلاً بعید نیست به ظروف نگهداری میوه و سبزیجات چسبیده باشند و خودشان را به سطح میوه ها و سبزیجات برسانند که اگر به سطح آنها برسند، از بین بردن کامل آنها تقریباً غیر مکن است. پس بهتر است پیش از قراردادن محصولی داخل ظرف های نگهداری، آنها را بشوریم.

تلفن های همراه
انواع مختلفی از باکتری ها روی تلفن های همراه ما زندگی می کنند، و این یعنی وسیله ای که روزانه بارها به آن دست می زنیم به ضدعفونی منظم نیاز دارد.
مترجم: مرضیه کیان


منبع:

1400/06/12
14:27:39
5.0 / 5
369
تگهای خبر: تولید , زندگی , عفونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج