محققان دانماركی هشدار می دهند؛

گرمایش زمین باعث تشدید انسداد مزمن ریوی می شود

گرمایش زمین باعث تشدید انسداد مزمن ریوی می شود

یک مطالعه جدید اخطار می دهد که هوای گرمتر ناشی از تغییرات آب و هوایی برای افراد مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه خبر بدی است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک پی بردند روند گرم شدن هوا می تواند علایم بیماری انسدادی ریه مانند تنگی نفس، خس خس سینه یا سرفه را بدتر کند.
میلیون ها نفر مبتلا به بیماری انسدادی ریه، تلفیقی از آمفیزم و برونشیت مزمن هستند که اغلب با سیگار کشیدن مرتبط می باشد.
«زورانا آندرسن»، سرپرست تیم تحقیق و استاد محیط زیست، می گوید: «شرایط اضطراری آب و هوا بر حوزه های زندگی روزمره تأثیرات گسترده ای دارد که لزوم نیاز فوری به پیگیری تغییرات اقلیمی و افزایش دمای جهان را اثبات می کند.»
محققان داده های جمع آوری شده از حدود ۱۲۰۰ فرد سیگاری فعلی و سابق مبتلا به بیماری انسدادی ریه را که بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ در یک مطالعه ثبت نام کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. میانگین سنی آنها ۶۴ سال بود.
بر اساس این مطالعه، خطر بروز انسداد ریه در این افراد با افزایش دما در طول شش روز افزایش می یافت و بیشترین خطر دو روز بعد از افزایش دما بود.
به گفته محققان: «ما دریافتیم که هر ۱ درجه سانتیگراد افزایش دمای محیط با ۲٪ افزایش احتمال تشدید بیماری انسداد ریه در دو روز پس از افزایش دما در میان این گروه از بیماران همراه می باشد.»
محققان اذعان می کنند شاید بهتر باشد افراد مبتلا به بیماری انسداد ریه با محدود کردن فعالیتهای بیرون از خانه در ایام با دمای بالا از قرار گرفتن در معرض شرایط نامساعد و شدید محیطی اجتناب کنند.


منبع:

1400/06/14
10:02:03
5.0 / 5
536
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج