محققان مجارستانی توصیه می كنند؛

مصرف روزانه قهوه از سلامت قلب محافظت می کند

مصرف روزانه قهوه از سلامت قلب محافظت می کند

به گزارش اعصاب سنج محققان دریافتند که نوشیدن مقادیر کم تا متوسط (تا سه فنجان در روز) قهوه امکان دارد خطر سکته، بیماری های قلبی کشنده و مرگ به هر علتی را کم کند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «جودیت سیمون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بوداپست مجارستان، در این زمینه می گوید: «مصرف منظم قهوه تا سه فنجان در روز با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از هر علتی، مرگ و میر قلبی عروقی و سکته هم راه است.»
وی در ادامه اضافه کرد: «این فواید ممکنست تا حدی با تغییرات مثبت در ساختار و عملکرد قلب توضیح داده شود.»
به گفته سیمون، «قهوه فوری با کاهش خطر مرگ ناشی از تمام علل مرتبط می باشد، در صورتیکه قهوه آسیاب شده با کاهش خطر مرگ به هر علت و بیماری قلبی عروقی و کاهش سکته مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، داده های حدود ۴۷۰ هزار زن و مرد بررسی گردید. در شروع مطالعه، شرکت کنندگان هیچ نشانه ای از بیماری قلبی نداشتند و میانگین سنی شأن ۵۶ سال بود. آنها تا ۱۵ سال تحت پیگیری قرار گرفتند.
در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشیدند، افرادی که مقدار کم تا متوسط قهوه می خوردند، ۱۲٪ کمتر در معرض خطر مرگ و میر بودند. پژوهشگران دریافتند که احتمال سکته در آنها ۲۱ درصد و بیماری قلبی کشنده ۱۷ درصد کم شده است.
تیم تحقیق با بهره گیری از MRI قلبی به بررسی تأثیر مصرف روزانه قهوه بر ساختار و عملکرد قلب در میان نزدیک به ۳۱۰۰۰ نفر پرداخت که بطور متوسط ۱۱ سال تحت نظر بودند.
آنها دریافتند در مقایسه با گروهی که قهوه بطور منظم نمی نوشیدند، کسانی که روزانه قهوه می نوشند قلب سالم تر و عملکرد قلبی بهتری دارند.
این یافته ها نشان میدهد مصرف قهوه، حتی سه تا پنج فنجان در روز، بی خطر است و با فواید قلبی عروقی مرتبط می باشد.


منبع:

1400/06/15
11:20:36
5.0 / 5
407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج