کوشش برای مهار ویروس نیپاه بعد از مرگ یک کودک هندی

کوشش برای مهار ویروس نیپاه بعد از مرگ یک کودک هندی

به گزارش اعصاب سنج یک وزیر بهداشت ایالتی هند اعلام نمود: تمامی ۲۵۱ نفری که در تماس احتمالی با یک پسربچه قربانی ویروس ˮنیپاهˮ در این کشور بوده اند از نزدیک تحت نظر قرار گرفته اند و گزارش ها حاکیست که ۵۴ تن از آنها جزو افرادی هستند که احتمال آلوده بودنشان به مراتب بیشتر است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، "وینا جورج" وزیر بهداشت ایالت "کرالای شمالی" دراین باره تصریح کرد: امروز (سه شنبه) تست ابتلای به ویروس نیپاه برای هشت تن از افراد در تماس نزدیک با این پسربچه ۱۲ ساله که روز یکشنبه بر اثر مبتلا شدن به این ویروس جان خویش را از دست داده بود، منفی شده است.
این دومین بار است که منطقه "کوژیکود" در این ایالت در سه سال گذشته موردی از مبتلا شدن به ویروس نیپاه را گزارش کرده و این درحالیست که در سال ۲۰۱۸ میلادی این ویروس جان ۱۷ تن را در این منطقه گرفته است.
دولت هند همینطور واکسیناسیون کووید ۱۹ را در منطقه کوژیکود و حومه آن با عنایت به تهدید جدید یعنی ویروس نیپاه متوقف کرده است.
گزارش ها حاکیست، تلاش ها برای یافتن منبع این ویروس همچنان ادامه دارد.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از هندوستان تایمز، کارشناسان سلامت بخشی از یک میوه رامبوتان (مژکی) نیمه خورده را که احتمال می رود منشا ویروس باشد از خانه این کودک پیدا و همینطور یک زیستگاه خفاش میوه ای را هم در نزدیکی خانه این پسربچه شناسایی کرده اند. به قول آنها خفاش های میوه، ناقل و منشا اصلی این ویروس محسوب می شوند.
منبع:

1400/06/17
12:38:33
5.0 / 5
533
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج