آغاز واکسیناسیون شاغلان مراکز اقامتی در ایران

آغاز واکسیناسیون شاغلان مراکز اقامتی در ایران

به گزارش اعصاب سنج رئیس هیأت مدیره جامعه هتلداران ایران اقتضائات واکسیناسیون شاغلان در مراکز اقامتی کشور را شرح داد.


جمشید حمزه زاده به ایسنا اظهار داشت: فرایند واکسیناسیون هتلداران و شاغلان در هتل ها شروع شده است. تعداد کمی از استان ها دو دُز واکسن کووید را زده اند و برای واکسیناسیون سراسری تمام مشاغل در رابطه با هتل و دیگر مراکز اقامتی، با معاونت وزارت بهداشت هماهنگی شده است، بمحض اینکه لیست شاغلان در این بخش به این معاونت و دانشگاه های علوم پزشکی عرضه شود، بلافاصله واکسیناسیون شروع می شود.
او اضافه کرد: برخی از استان ها لیست شاغلان در این بخش را به این جامعه فرستاده اند و امیدواریم تا روز شنبه سایر استان ها هم اسامی را ارسال نمایند تا تزریق واکسن سریع به سرانجام برسد. دو فرم اکسل در اختیار تشکل های استانی قرار گرفته است که باید مشخصات شاغلان را وارد کنند. یک نسخه از این فرم را می توانند به دانشگاه علوم پزشکی شهر خود تحویل دهند، با آنها هماهنگی شده و در جریان واکسیناسیون مشاغل در ارتباط با این بخش هستند.
او تصریح کرد: شروع واکسیناسیون به سرعت عمل تشکل های استانی ارتباط دارد.
حمزه زاده اظهار داشت: به سایر کارکنان مراکز اقامتی اطلاع داده شده که واکسیناسیون آنها هم همزمان با هتل ها صورت گیرد. آنها هم بر مبنای فرمتی که تعیین شده است می توانند اسامی شاغلان مراکز اقامتی را عرضه کنند تا واکسیناسیون تمام کارکنان مراکز اقامتی کشور در اولویت صورت گیرد.
او تایید نمود که بومگردی ها، میهمان پذیرها، هتل آپارتمان ها و سایر شاغلان در مراکز اقامتی رسمی می توانند در این مرحله و با اولویت واکسینه شوند.
رئیس هیأت مدیره جامعه هتلداران ضمن اشاره به پیگیری های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جلب موافقت وزارت بهداشت با واکسیناسیون کارکنان هتل ها و اقامتگاه های رسمی در اولویت، خاطرنشان کرد: ما از چندماه قبل، از دفتر دکتر رییسی معاون وزارت بهداشت هم پیگیر واکسیناسیون در اولویت بودیم و مکاتباتی هم انجام شده بود.
کارکنان هتل ها و هتلداران در دسته بندی جدید وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا جزو مشاغل در اولویت واکسیناسیون قرار گرفته اند. سخنگوی ستاد ملی کرونا هفته گذشته این خبر را اعلام نمود. هرچند، معاون گردشگری تصریح کرد همه مشاغل گردشگری در اولویت واکسیناسیون قرار گرفته اند و این اولویت به هتلداران محدود نشده است1400/06/19
14:06:25
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج