رییس بیمارستان شهدای یافت آباد:

بستری های کرونا همچنان بالاست

بستری های کرونا همچنان بالاست

به گزارش اعصاب سنج رئیس بیمارستان شهدای یافت آباد با اشاره به اینکه به نظر می آید در تهران از قله پیک پنجم عبور کرده باشیم، اظهار داشت: درحال نزولی شدن اندک آمار هستیم ولی باید منتظر باشیم تا در یک یا دو هفته آینده روند بستری هم کاهش پیدا کند.


دکتر جلال نژادجواد در گفتگو با ایسنا، گفت: خوشبختانه بر مبنای آمار و ارقام اعلامی از استان ها اندکی از میزان مراجعات و ورودی بیمارستان ها کاسته شده است؛ البته در بیمارستان ما همچنان موارد سرپایی و بستری قابل توجه است؛ ولی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از ورودی ها کاهش پیدا کرده است اما همچنان بستری ها بالا است.
وی ضمن اشاره به این که به نظر می آید در تهران از قله پیک پنجم عبور کرده ایم، اظهار نمود: درحال نزولی شدن اندک آمار هستیم ولی باید منتظر باشیم تا در یک یا دو هفته آینده روند بستری هم کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد: با افزایش میزان واکسیناسیون طبیعتا میزان بیماران بد حال و بستری بخصوص در سنین بالا که واکسیناسیونشان حدودا کامل شده است، کاهش خواهد یافت. از طرفی رعایت پروتکلهای بهداشتی هم بهتر شده است که بر روند موثر خواهد بود و آمارها کم می شود.
نژادجواد افزود: در بیمارستان شهدای یافت آباد حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ ورودی کرونایی داریم که ۷.۵ درصد آنها بستری می شوند.
وی درباره احتمال بروز پیک ششم کرونا، بیان نمود: آثار و شواهد جهش لامبدا در کشورهای دیگر مشاهده شده است. اگر مراقبت ها از مرزها و ورودی ها کافی نباشد و مبتلایان به نوع لامبدا به کشور وارد شوند، قاعدتا ما هم درگیر می شویم و چون اطلاعات در مورد جهش جدید ویروس خیلی دقیق نیست نمی دانیم تا چه حد می تواند صدمه زا باشد.
رئیس بیمارستان شهدای یافت آباد درباره بازگشایی مدارس هم اظهار داشت: شرایط بهداشتی باید برای بازگشایی مدارس فراهم باشد که این اتفاق بیفتد که به شیوه های نیمه حضوری و نیمه مجازی یا سایر شیوه ها مدارس بارگشایی شوند. البته هم اکنون فعلاً واکسنی به افراد زیر ۱۸ سال هم تزریق نمی گردد و این مورد هم دغدغه خویش را دارد که چه واکسنی میتوان به دانش آموزان تزریق کرد.
وی درمورد راهپیمایی اربعین هم اظهار داشت: این که با چه حجم و تعدادی راهپیمایی برقرار باشد، مهم می باشد. قاعدتا همه مردم واکسن نزدند و از این بین، همین تعداد محدود که واکسن زدند احیانا می توانند بروند، ولی همچنان باید منتظر ماند تا تصمیم گیری دقیق مشخص شود.
منبع:

1400/06/22
11:10:34
5.0 / 5
352
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج