آمار تلفات کرونا بعد از واکسیناسیون کامل در انگلیس

آمار تلفات کرونا بعد از واکسیناسیون کامل در انگلیس

به گزارش اعصاب سنج بر مبنای داده های اداره آمار ملی انگلیس (ONS)، بررسی های جدید در این کشور تایید می کند احتمال مرگ ناشی از عفونت کووید ۱۹ در افرادی که کاملاً واکسینه شده اند بسیار کمتر از افرادی است که این واکسن را دریافت نکرده یا یک دُز آنرا تزریق کرده اند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، از بین بیشتر از ۵۱ هزار مرگ ناشی از مبتلا شدن به کووید۱۹ در انگلیس بین ماه های ژانویه تا ژوئیه سالجاری (۲۰۲۱)، تنها ۲۵۶ مورد آنها افرادی بوده اند که کاملا واکسینه شده بودند.
این ارقام نشان دهنده درجه بالایی از محافظت واکسن ها در مقابل مبتلا شدن به این بیماری و مرگ ناشی از آن است.
از ۵۱ هزار و ۲۸۱ مورد مرگ ناشی از بیماری کووید۱۹ در انگلیس از ۲ ژانویه تا ۲ ژوئیه میلادی امسال (۲۰۲۱)، تنها ۶۴۰ نفر (۱.۲ درصد) افرادی بودند که هر دو دز واکسن را دریافت کرده بودند.
همچنین فقط ۲۵۶ نفر (۰.۵ درصد) از این آمار افرادی بودند که هر دو دُز واکسن خویش را دریافت نمودند و در عین حال دست کم ۱۴ روز بعد از تزریق دُز دوم، نخستین تست PCR آنها مثبت بوده است.
به علاوه در بین افرادی که بعد از تزریق دو دُز واکسن کووید۱۹ جان باختند، ۱۳ درصد دارای نقص ایمنی، ۶۱ درصد مرد و بیشتر از ۷۵ درصد از نظر بالینی بسیار صدمه پذیر بودند.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از بی بی سی، با افزایش روند واکسیناسیون، هرچند در مجموع تعداد افرادی که حتی بعد از واکسیناسیون کامل، جان خویش را بر اثر این بیماری از دست دادند اندکی افزایش پیدا کرده اما در آمار کلی، میزان مرگ و میر ناشی از کووید هم اکنون نسبت به قبل از زمان واکسینه شدن افراد در این کشور بسیار کمتر است.
منبع:

1400/06/23
22:24:08
5.0 / 5
304
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج