توزیع تنها ۲ درصد واکسن کرونا در آفریقا

توزیع تنها ۲ درصد واکسن کرونا در آفریقا

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: تنها دو درصد از واکسن های کووید-19 در آفریقا توزیع شده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، "تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با اعلان اینکه تا حالا بیش از ۵.۷ میلیارد دُز واکسن کووید-۱۹ در سراسر جهان تزریق شده، اظهار داشت: تنها دو درصد از این مقدار واکسن در آفریقا توزیع شده است.
سازمان ملل از همه کشورها درخواست نمود تا آخر سال جاری میلادی (۲۰۲۱) حداقل ۴۰ درصد از جمعیت خودرا در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند و این امید وجود دارد که ۷۰ درصد از جمعیت جهان تا اواسط سال آینده واکسینه شوند.
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد بیماری کووید-۱۹ و برابری توزیع واکسن در آفریقا که بیش از ۱.۲ میلیارد نفر در آن زندگی می کنند، اظهار نمود: با این وجود تا حالا تنها دو کشور در آفریقا به ۴۰ درصد هدف تعیین شده رسیده اند که کمترین میزان در مقایسه با هر منطقه دیگری است.
وی ادامه داد: این مساله به این علت نیست که کشورهای آفریقایی ظرفیت یا تجربه لازم برای توزیع واکسن کووید-۱۹ را ندارند بلکه آنها توسط دیگر کشورهای جهان نادیده گرفته شده اند.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، آدهانوم توضیح داد که سرعت پایین واکسیناسیون کرونا در آفریقا جمعیت این منطقه را در معرض مبتلاشدن به بیماری و مرگ قرار می دهد.1400/06/24
14:28:26
5.0 / 5
353
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج