آخرین اطلاعات از واکسیناسیون تهرانی ها

آخرین اطلاعات از واکسیناسیون تهرانی ها

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن تشریح آخرین اطلاعات از روند واکسیناسیون شهروندان تهرانی، اظهار داشت: الان بیشتر از ۲۱۰ مرکز تجمیعی و غیر تجمیعی در تهران راه اندازی شده و به صورت دو شیفته و سه شیفته درحال خدمت رسانی به شهروندان تهرانی هستند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران بامداد امروز پنجشنبه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۰ در آیین بهره برداری از مرکز شبانه روزی واکسیناسیون شهید مدافع سلامت شهیده عصمت سربیشه ای، اظهار داشت: در این مرکز حدود ۳۵۰۰ دوز واکسن تزریق می شود که با عنایت به ظرفیت بالای مرکز آمار مذکور قابلیت افزایش تا ۱۰هزار دوز واکسن در روز را داراست.
وی ضمن اشاره به شتاب بالای واردات واکسن کووید۱۹ به کشور از طریق اندازی ۲۱۰ مرکز مختلف واکسیناسیون در پایتخت کشور اطلاع داد و اظهار نمود: الان بیشتر از ۲۱۰ مرکز تجمیعی و غیر تجمیعی در تهران راه اندازی شده و به صورت دو شیفته و سه شیفته درحال خدمت رسانی به شهروندان تهرانی هستند.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا حفظ سلامتی مردم در هنگام تزریق واکسن را جزو اولویتهای ستاد کرونا برشمرد و ضمن اشاره به لزوم پیشگیری از ازدحام و شلوغی در مراکز تلقیح واکسن اضافه کرد: در این راستا الان بیشتر مراکز واکسیناسیون پایتخت به صورت ۲ شیفته در شیفت بامداد و بعدازطهر فعالیت می نمایند. اما برای تسریع فرآیند واکسیناسیون تهران نیازمند راه اندازی بیشتر از ۹۵مرکز واکسیناسیون دیگر است.
وی ضمن اشاره به وضعیت تزریق واکسن در پایتخت، اظهار داشت: تا عصر روز گذشته شش میلیون و ۸۲۵هزار نفر از همشهریان تهرانی دوز اول واکسن و همینطور دو میلیون و ۹۳۰ هزار نفر انیز هر دو دوز واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند.
در ادامه این مراسم هم سردار اخوان مهدوی فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه کل پاسداران هم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا بخصوص شهدای مدافعان سلامت از تلاشهای مدافعان سلامت و تمامی نهادها و سازمانها در جهت مقابله با کرونا دراین پاندمی قدردانی کرد.
وی ضمن اشاره به استفاده از تمام امکانات بهداری سپاه برای مقابله با بیماری کرونا در کشور تصریح کرد: امروزه بیشتر از ۲۰ هزار دوز واکسن کووید۱۹ در مراکز واکسیناسیون نیروی زمینی سپاه تزریق می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سردار اخوان مهدوی ضمن اشاره به راه اندازی ۲۴ بیمارستان سیار توسط نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه تابحال ۱۶مرکز واکسیناسیون در کشور فعال کرده است. در هفته آینده هم چهارمین مرکز واکسیناسیون را در کلانشهر تهران راه اندازی خواهیم کرد.
منبع:

1400/06/25
23:29:15
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج