اقدام محققان انگلیسی؛

آزمایش داروی ضدانگل برای درمان احتمالی کووید ۱۹

آزمایش داروی ضدانگل برای درمان احتمالی کووید ۱۹

اعصاب سنج: پژوهشگران دانشگاه لیورپول انگلستان، فاز 1 کارآزمایی بالینی استفاده از داروی ضدانگل نیتازوکسانید را برای درمان کووید 19 آغاز نموده اند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، یکی از ابعاد مهم این مطالعه این است که بیشتر بیماران شرکت یافته در این آزمایش، به نوع دلتا آلوده شدند بدین جهت نشان میدهد که این دارو در مقابل انواع کروناویروس درحال ظهور پتانسیل درمانی دارد.
شواهد حاکی از آنست که به رغم کمپین های گسترده جهانی واکسیناسیون، نشانه ای از سیر نزولی ابتلاء به کووید ۱۹ وجود ندارد و در حقیقت، وقوع موج های فاجعه بارتر بیماری در هفته های آتی پیش بینی می شود.
تا به امروز، بررسی دوباره داروهای تأیید شده منجر به شناسایی درمان هایی برای نوع شدید کووید ۱۹ شده است.
نیتازوکسانید یک داروی ضد انگل تأیید شده از طرف سازمان غذا و دارو آمریکا است که در صورت مصرف بیش از دوز سفارش شده، غلظت های ضدویروسی را در طول فاصله زمانی مصرف به وجود می آورد.
شرکت کنندگان در این مطالعه ۷۰۰ میلی گرم نیتازوکسانید بصورت خوراکی دو بار در روز به مدت ۷ روز دریافت نمودند. نتایج اولیه، ایمنی و تحمل پذیری را نشان داد.
تصمیم به بررسی نیتازوکسانید بعنوان یک کاندیدای احتمالی برای درمان کووید ۱۹ بعد از چند مطالعه شروع شد که نشان داد این دارو دارای پتانسیل ممانعت از کرونا ویروس در مطالعات آزمایشگاهی است.
نتایج یک مطالعه مکزیکی با بهره گیری از داروی نیتازوکسانید در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی نشان داد که این دارو از پیشرفت بیماری کووید ۱۹ پیشگیری کرده و خطر مرگ و میر را کم می کند.
نتایج یک کارآزمایی بالینی در برزیل هم نشان داد که نیتازوکسانید دارای اثربخشی برای درمان کووید ۱۹، نه فقط به سبب خواص ضدویروسی، بلکه به خاطر قابلیت های ضدالتهابی اش هم است.
مطالعات گوناگون دیگری هم اثربخشی این دارو را بعنوان یکی از داروهای احتمالی کووید ۱۹ نشان داده اند.


منبع:

1400/06/27
10:56:36
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج