رئیس كنگره بیماری های زنان و مامایی مطرح كرد؛

بررسی روند واکسیناسیون و درمان کرونا در زنان حامله

بررسی روند واکسیناسیون و درمان کرونا در زنان حامله

اعصاب سنج: رییس کنگره سالانه بین المللی بیماریهای زنان و مامایی، از ارائه دستاوردهای علمی در مورد بیماریهای زنان و موضوع واکسیناسیون و درمان کرونا در زنان حامله در این کنگره آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، اعظم السادات موسوی اظهار داشت: کنگره سالانه بین المللی بیماریهای زنان و مامایی، ششم تا نهم مهر ۱۴۰۰ به مدت ۴ روز بصورت آنلاین برگزار می گردد و روزانه هزار نفر امکان ارتباط مجازی با این کنگره را دارند. وی ادامه داد: قرار بود این کنگره بصورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی اجرا شود ولی به سبب این که کنترل شیوع ویروس کرونا به حد قابل قبولی نرسیده بود این کنگره کاملاً بصورت مجازی و آنلاین انجام خواهد شد. رییس کنگره سالانه بین المللی بیماریهای زنان و مامایی با اشاره به این که ۱۱۱ سخنران داخلی و ۲۸ سخنران خارجی در این کنگره شرکت می کنند، اظهار داشت: کنگره بصورت سخنرانی، پنل، سمپوزیوم برگزار می گردد و مسائل مهم حوزه بیماریهای زنان و مامایی مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت. وی با اشاره به این که تازه ترین دستاوردهای علمی در زمینه درمان بیماریهای زنان و مامایی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته ارائه خواهد شد، افزود: تازه های درمان در زمینه اندومتریوزیس، منوپوز حاملگی های پرخطر، نازایی، سرطان های زنان، حفظ باروری در سرطان زنان، بیماریهای کف لگن، و چسبندگی پاتولوژیک جفت (اکرتا) همچون مباحث علمی مورد بحث در این کنگره است. موسوی اضافه کرد: همین طور تشخیص و اداره حاملگی های عارضه دار مثل تأخیر رشد جنین، زایمان زودرس مشکلات کم خونی، ترومبوامبولی، جراحی های پیچیده در سرطان ها، لاپاراسکوپی در عمل های مشکل و پیچیده، تازه ترین روش های استفاده از سونوگرافی در تشخیص حاملگی های عارضه دار بمنظور درمان و جلوگیری از ایجاد عارضه برای جنین و کمک به تولد نوزاد سالم با حضور انجمن بین الملی سونوگرافی در بارداری(ISUOG)، از دیگر مباحث این کنگره خواهد بود. وی اظهار داشت: پنل های تخصصی در حوزه اخلاق و مسائل و درمان های ناباروری اهدا تخمک و جنین و…، و پنل این که تا چه سنی می توان به لحاظ فیزیولوژیک و اجتماعی درمان ناباروری را ادامه داد
و همین طور سمپوزیومی در مورد سرطان های ارثی و فامیلی در زنان راه های غربالگری پیشگیری و درمان زودرس با حضور اساتید دانشگاه تورنتو و سمپوزیومی در مورد درمان سرطان تخمدان و انتخاب درمان برمبنای ژنتیک و مارکرهای هر فرد با حضور اساتید دانشگاه اکسفورد، از دیگر مطالب موردبحث و گفتگو در کنگره امسال خواهد بود. موسوی اشاره کرد: همین طور سمپوزیومی در مورد واکسیناسیون زنان حامله و درمان زنان مبتلا به کرونا نیز مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد و تجارب پزشکان دراین زمینه ارائه خواهد شد. بگفته رییس کنگره سالانه بین المللی بیماریهای زنان و مامایی، ۸۰ مقاله به دبیرخانه کنگره رسیده که ۲۴ مقاله اورال و بقیه در قالب پوستر ارائه خواهد شد.


منبع:

1400/06/29
13:45:58
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج