وزیر بهداشت واردات واکسن فایزر به ایران را تکذیب نمود

وزیر بهداشت واردات واکسن فایزر به ایران را تکذیب نمود

به گزارش اعصاب سنج کرمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید براینکه هیچ واکسن فایزری به ایران وارد نشده، اظهار داشت: با عنایت به بررسی های اخیر کمیته ی علمی بانوان آبستن می تواند از واکسن سینو فارم استفاده کنند و هیچ واکسن فایرزی وارد نشده و نخواهد شد.


دکتر«بهرام عین اللهی» عصر امروز هفتم مهرماه در حاشیه بازدید از بیمارستان افضلی پور کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت شهر کرمان مطلوب است و در مرکز واکسیناسیون کرمان عموما از نیروهای داوطلب، مردمی و دانشجو بودند که از آغاز واکسیناسیون بدون وقفه فعالیت کردند و یک حرکت مردمی بوجود آمده است.
وی بیان نمود: واکسیناسیون کرونا در کشور به ۵۳ میلیون دوز رسیده و امیدواریم تا یک هفته آینده به ۶۰ میلیون دوز برسیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی تصریح کرد و اضافه کرد: مردم تصور نکنند با واکسینه شدن این ویروس کامل از بین می رود چونکه کشورهایی هم که به صورت کامل واکسینه شدند اما باز هم درگیر ویروس کرونا هستند.
عین اللهی با اشاره به اینکه با قرنطینه هوشمند خیلی از محدودیت ها برداشته می شود، خاطرنشان کرد: در قرنطینه هوشمند در جاهایی از قبیل هواپیما، اتوبوس، قطار، هتل ها مردم به ناچار تجمع دارند با واکسینه شدن افراد محدودیت ها در این فضاها برداشته می شود و مردم می توانند استفاده کنند.
وی بیمارستان افضلی پور کرمان را یکی از ممتازترین مراکز درمانی کشور دانست و ضمن قدردانی از کادر درمان این بیمارستان اظهار نمود: کادر پزشکی این بیمارستان بدون وقفه و بیشتر از یک سال و نیم برای بیماران کرونایی کار می کنند و خود کادر درمان و خانواده های آنها در این زمان درگیر این ویروس شدند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار بهبودی بیماران کرونایی در بیمارستان افضلی پور را قابل قبول اعلام نمود و اضافه کرد: باتوجه به این که اکسیژن در این شرایط بسیار مهم می باشد، خوشبختانه از نظر تأمین میزان اکسیژن استاندار کرمان بسیار زحمت کشیده و اکسیژن را بدون وقفه تأمین کردند.
وی در ادامه با تکیه بر آنکه هیچ واکسن فایزری به ایران وارد نشده است اظهار داشت: با عنایت به بررسی های اخیر کمیته علمی، بانوان آبستن می توانند از واکسن سینوفارم استفاده کنند و هیچ واکسن فایرزی وارد ایران نشده و نخواهد شد.
عین الهی افزود: همه کارها را با نظر اساتید، متخصصان و دانشمندان انجام می دهیم و وزیر مبین فعالیت کمیته های علمی است و فایزر به ایران وارد نخواهد شد. وی درباره واکسن آنفلوآنزا هم اظهار داشت: واکسن آنفلوآنزا برای مراکزی که نیاز دارند توزیع می شود.
منبع:

1400/07/07
23:05:46
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج