آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و فوتی های کرونا

آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و فوتی های کرونا

اعصاب سنج: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 236 میلیون و 189 هزار و 721 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 823 هزار و 359 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است و 213 میلیون و 253 هزار و 643 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۴.۶میلیون مبتلا و بیش از ۷۲۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۸ هزار و هند با بیش از ۴۴۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۰ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۴، ۶۸۲، ۸۳۵ ۷۲۲، ۲۶۸ ۲ هند ۳۳، ۸۵۳، ۰۴۸ ۴۴۹، ۲۸۳ ۳ برزیل ۲۱، ۴۷۸، ۵۴۶ ۵۹۸، ۱۸۵ ۴ انگلیس ۷، ۹۳۴، ۹۳۶ ۱۳۶، ۹۸۶ ۵ روسیه ۷، ۶۱۲، ۳۱۷ ۲۱۰، ۸۰۱ ۶ ترکیه ۷، ۲۶۷، ۰۷۷ ۶۴، ۹۰۹ ۷ فرانسه ۷، ۰۲۸، ۱۹۷ ۱۱۶، ۸۴۸ ۸ ایران ۵، ۶۳۸، ۷۳۵ ۱۲۱، ۳۴۷ ۹ آرژانتین ۵، ۲۶۰، ۷۱۹ ۱۱۵، ۲۸۳ ۱۰ اسپانیا ۴، ۹۶۵، ۳۹۹ ۸۶، ۵۲۷ به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/14
15:51:54
5.0 / 5
340
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج