ارتباط سلامت دهان با پیش گیری از مبتلاشدن به نوع شدید کووید-۱۹

ارتباط سلامت دهان با پیش گیری از مبتلاشدن به نوع شدید کووید-۱۹

به گزارش اعصاب سنج نتایج یک بررسی نشان میدهد: حفظ سلامت دهان میتواند در پیش گیری از مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-19 کمک کننده باشد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان همچون سلاحی در مقابل بیماری کووید-۱۹ عمل میکند. نتایج یک بررسی جدید حاکی از آنست که مراقبت از سلامت دندان و لثه میتواند خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری خصوصاً در مبتلایان به بیماری قلبی را کم کند.
پژوهشگران مصری اظهار داشتند: در تحقیقات پیشین نیز رابطه بین عدم رعایت سلامت و بهداشت دهان با خطر بروز التهاب و بیماریهای قلبی تایید شده بود و شدت بیماری کووید-۱۹ با واکنشهای التهابی مرتبط می باشد.
بگفته پژوهشگران، بافتهای دهان می توانند همچون منبعی برای بیماری کووید-۱۹ عمل کرده و بار ویروسی زیادی را در حفره دهان ایجاد کنند. بدین سبب رعایت سلامت دهان و دندان خصوصاً در دوران همه گیری سفارش میشود.
پژوهشگران مصری برای ارزیابی رابطه بین سلامت دهان و دندان و شدت بیماری کووید-۱۹ به بررسی ۸۶ بیمار قلبی که تست کروناویروس آنان مثبت بود، پرداختند. اطلاعات مربوط به این بررسی بوسیله پرسشنامه و سوابق پزشکی همچون سطح پروتئین واکنش پذیر C که نشاندهنده التهاب در بدن است، جمع آوری شد.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران در بررسیهای خود اظهار داشتند: عدم رعایت بهداشت دهان و دندان با خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و طولانی تر شدن روند بهبود بیماری ارتباط دارد.
منبع:

1400/07/17
11:20:05
5.0 / 5
344
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج