در گزارش اعصاب سنج مطرح شد؛

شرط محاسبه سرانه پزشک در ایران

شرط محاسبه سرانه پزشک در ایران

به گزارش اعصاب سنج یک نماینده مجلس با عنوان این مطلب که پزشکانی که طبابت نمی کنند نباید در سرانه پزشک کشور محاسبه شوند، اظهار داشت: برخی پزشکان به جای طبابت، ساخت و ساز می کنند.بهروز محبی نجم آبادی، در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به ادعای معاون وزیر بهداشت در مورد نبود کمبود پزشک در کشور، عنوان کرد: سرانه پزشک متخصص و پزشک عمومی در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته پایین تر است. علاوه بر این کمبود پزشک در بعضی شهرها هم ملموس است بگونه ای که در حوزه انتخابیه بنده در شهر جوین با وجود این که مرکز درمانی شبانه روزی تأسیس شده است اما پزشک متخصص شبانه روزی وجود ندارد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اظهار نظرها باید مبنای منطقی و مستند داشته باشد وقتی که داده ها و مستندات دقیق باشد ما برپایه این مستندات تحلیلی می نماییم. اخیراً معاون آموزشی وزارت بهداشت تحلیلی عرضه کرده است که سرانه پزشک در ایران از استاندارد جهانی بالاتر است. موضوعی که باید بر مبنای آمار سنجیده شود که درست است یا غلط.
وی با عنوان این مورد که در محاسبه سرانه پزشک باید افرادی که فقط مشغول به طبابت هستند در نظر گرفته شود نه افراد دارای که صرفا مدرک پزشکی دارند، اضافه کرد: برخی آمارهایی عرضه می دهند که تعداد قابل توجهی پزشک بیکار وجود دارد اما در واقع این پزشکان عمومی بیکار نیستند، بلکه اساسا در حوزه ای به غیر از طبابت مشغول هستند. بعضی از پزشکان به سایر حوزه های اقتصادی وارد شدند. برخی آمارها می گویند ۶۰ درصد ساخت و سازها در برخی از شهرهای بزرگ توسط پزشکان انجام می شود که این آمار نشان دهنده پزشکانی است که دیگر طبابت نمی کنند.


منبع:

1400/07/18
11:55:53
5.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج