نظر کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در مورد دز تقویتی واکسن کرونا

نظر کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در مورد دز تقویتی واکسن کرونا

به گزارش اعصاب سنج کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) از تزریق دُز سوم واکسن کروناویروس به افرادی با سیستم ایمنی ضعیف حمایت کردند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، گروه مشاوران واکسن سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) سفارش کردند: افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند باید دُز سوم واکسن های کووید-۱۹ را که مورد تایید این سازمان است، دریافت نمایند.
کارشناسان این سازمان همین طور اظهار داشتند: افراد بالای ۶۰ سال که با دریافت واکسن های سینوواک و سینوفارم بطور کامل در مقابل کرونا واکسینه شده اند، باید سومین دُز واکسن را تزریق کنند.
گروه مشاوران راهبردی از متخصصان ایمن سازی (SAGE) اصرار کرد که تزریق دُز تقویتی برای کل جمعیت سفارش نمیشود و این درحالیست که هم اکنون تعدادی از کشورها مبادرت به این کار کرده اند.
سازمان جهانی بهداشت خواهان توقف تزریق دُز سوم برای عموم مردم تا آخر سال است چونکه مردم کشورهای فقیر برای دریافت نخستین دُز واکسن در اولویت هستند.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از مدیکال اکسپرس، هدف این سازمان در خصوص واکسیناسیون کامل ۱۰ درصد از جمعیت هر کشور تا اختتام ماه سپتامبر (ماه گذشته میلادی) در ۵۶ کشور محقق نشد. هرچند، حدودا ۹۰ درصد کشورهای پردرآمد به این هدف دست پیدا کردند.1400/07/21
10:00:17
5.0 / 5
377
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج