رییس انستیتو پاستور ایران اعلام كرد

واکسن پاستوکووک مجاز برای تزریق در سنین ۳ تا ۱۸ سال

واکسن پاستوکووک مجاز برای تزریق در سنین ۳ تا ۱۸ سال

به گزارش اعصاب سنج رئیس انستیتو پاستور ایران، اظهار داشت: اگر سیاست های کشوری به طرفی پیش برود که قرار باشد افراد زیر 12 سال هم واکسینه شوند، واکسن پاستوکووک می تواند مورد استفاده قرار گیرد و از موثرترین واکسن ها است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا بیگلری، اظهار داشت: با توجه به این که در دنیا ثابت شده است که واکسیناسیون موجب کاهش بیماری و مرگ و میر می شود و با توجه به این که در کشور ما هم واکسیناسیون در سطح عمومی درحال رسیدن به آمار خوبی است و با توجه با اطلاعاتی که از سراسر دنیا به دستمان می رسد، اغلب کشورهای دنیا به فکر شروع واکسیناسیون زیر ۱۸ سال هستند و بیش از ۱۰ کشور عمدتاً اروپایی واکسیناسیون زیر ۱۸سال را شروع کردند.
او اشاره کرد: اینکار با هدف این که ممکنست سویه های جدید ویروس عوارض و مرگ و میر در زیر ۱۸ سال داشته باشد و از سویی کودکان و نوجوانان می توانند عامل انتقال بیماری به خانواده باشند، انجام می شود. اغلب کشورها اول سنین بالای ۱۲ یا ۱۵ را واکسینه کردند که خوشبختانه در ایران هم این اقدام انجام شد و الان دو واکسن مجوز مصرف برای بالای ۱۲ سال گرفتن کردند.
او افزود: انستیتو پاستور ایران با ۱۰۰ سال قدمت و در آستانه ورود به قرن دوم کارهای خود افتخار دارد که واکسن موثری برای ۲ تا ۱۸ سال که کارآزمایی بالینی شده و مجوز مصرف دارد را در سبد واکسیناسیون کشور عرضه نماید. این واکسن و واکسن سینوفارم فعلا برمبنای سیاست های کشوری برای بالای ۱۲ سال مصرف می شوند. اگر سیاست های کشوری به طرفی پیش رود که قرار باشد افراد زیر ۱۲ سال هم واکسینه شوند، واکسن پاستوکووک می تواند مورد استفاده قرار گیرد و از موثرترین واکسن ها است.
بیگلری اشاره کرد: در مورد واکسن پاستوکووک با توجه به این که مطالعات آن آماده انتشار است و یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک در کشور کوبا بدون هیچ عارضه ای این واکسن را دریافت نمودند، برای کشور ما هم نقطه امیدی داریم که این واکسن طبق اعتمادی که مردم به واکسن های انستیتو پاستور دارند، یکی از موثرترین و ایمن ترین واکسن هایی باشد که در سنین ۳ تا ۱۲ سال همانگونه که برای ۱۲ تا ۱۸ سال استفاده می شود، مورد استفاده قرار گیرد.

منبع:

1400/08/03
21:52:51
5.0 / 5
422
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج