محمودی خبر داد؛

معافیت مبتلایان به سرطان از پرداخت فرانشیز تعرفه دولتی

معافیت مبتلایان به سرطان از پرداخت فرانشیز تعرفه دولتی

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: مبتلایان به سرطان از پرداخت فرانشیز تعرفه دولتی در دریافت خدمات تخصصی معاف هستند.


به گزارش خبرگزار مهر، حنان حاج محمودی با اشاره به این که بیمه سلامت بیش از ۷۰ هزار بیمار خاص در پنج گروه بیماری تالاسمی، دیالیزی (همودیالیز و دیالیز صفاقی)، هموفیلی، ام اس، پیوند کلیه را تحت پوشش دارد، اظهار داشت: خدمات تخصصی بیمه شدگان مذکور برابر بسته خدمتی تعیین شده به تفکیک نوع بیماری، عمدتا رایگان (و یا در موارد معدودی با پرداخت فرانشیز ۱۰ درصد) تحت پوشش بیمه قرار دارد.

وی اشاره کرد: همین طور بیمه شدگان مبتلا به سرطان نیز در دریافت خدمات تخصصی (شیمی درمانی و رادیوتراپی) از پرداخت فرانشیز تعرفه دولتی معاف می باشند (دریافت خدمت از بخش دولتی رایگان است).

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران اشاره کرد: از طرف دیگر سازمان بیمه سلامت در جهت محافظت مالی از بیماران خاص و صعب العلاج، قسمتی از هزینه داروهای مورد نیاز آنان را (مازاد بر سهم بیمه پایه) در قالب تفاهم نامه ای که بطور سالیانه با سازمان غذا و دارو منعقد می گردد (برابر لیست تعیین شده)، پرداخت می نماید و به این صورت پرداخت از جیب بیمه شدگان هدف به میزان قابل توجهی کم شده و موارد موجود بیشتر مربوط به تفاوت قیمت برند و ژنریک می باشد.

1400/08/05
20:10:32
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , بیمه‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج