استاندار تهران تأكید كرد

لزوم تزریق دزسوم واکسن کرونابرای سنین بالای۶۰سال

لزوم تزریق دزسوم واکسن کرونابرای سنین بالای۶۰سال

به گزارش اعصاب سنج استاندار تهران بر ضرورت پیگیری تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۶۰ سال در استان تهران تاکید کرد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: وقتی پدیده ای همچون شیوع کروناویروس حدود ۲۰ ماه درگیری را بوجود می آورد امکان دارد خستگی و فرسودگی، عواملی باشد که ما را در مقابله با آن سست کند، بر همین مبنا فلسفه تشکیل مستمر این جلسات این است که مراقبت ها را بیشتر نماییم و برنامه اجرایی که برای کنترل این مورد است سست نشود.
استاندار تهران اضافه کرد: بدون شک سم مهلک، عادی انگاری است بخصوص در روزهایی که در شیب نزولی بیماری قرار گرفتیم و باعث افزایش احتمال عادی انگاری و افزایش نگرانی ها است. البته از طرفی استرس زایی بی جهت هم صدمه زا است.
وی افزود: شیب آمار این بیماری نزولی است؛ پرسرعت نیست و ثابت است، این یعنی هشداری برای ضرورت مراقبت و کنترل بیشتر. بطور قطع باید تشدید کنترل ها اتفاق بیفتد.
منصوری افزود: باید از همه دستگاه ها در حوزه مقابله با کرونا صدایی واحد به گوش برسد. موردی در هفته پیش در مورد بلیت هواپیما و قطار اعلام گردید که حتی واکنش وزیر کشور را هم به همراه داشت. باید تصمیم گیری ها به صورت واحد اتفاق بیفتد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث تزریق دُز سوم واکسن اشاره نمود و اضافه کرد: تزریق دُز سوم مورد تاکید است و در ستاد مقابله با کرونای استان تهران هم باید تاکید نماییم که هر تدبیری لازم است برای تزریق دُز سوم برای افراد بالای ۶۰ سال صورت گیرد چون که برپایه گزارش ها بیشتر فوت ها برای افراد بالای ۶۰ سال بوده بنابراین باید دانشگاه های علوم پزشکی به جدیت این مورد را دنبال کنند.
وی به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان تهران اشاره نمود و اضافه کرد: باید تدابیری اتخاذ شود که برای اجرای این طرح منابع مالی تأمین شود. ما هم اکنون در شرایط آرامش صحبت می نماییم و از این آرامش، اجرای طرح اتفاق نمی افتد. باید هر چه زودتر شیوه اجرای این طرح نهایی شود و اقدامات لازم را آغاز نماییم.
منصوری افزود: امروز در شورای ترافیک استان تهران در مورد ترافیک وحشتناک تهران طی هفته های گذشته بحث و گفتگو شد. مردم از این ترافیک اذیت می شوند البته عواملی همچون کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی در آن موثر است بشکلی که قبل از انتشار کرونا روزانه چهار میلیون نفر از حمل و نقل عمومی استفاده می کردند و بعد از کرونا استفاده از حمل و نقل عمومی به یک میلیون نفر رسیده است. این اقدامی بود که توسط خود ما انجام شد اما از طرفی محدودیت های شبانه و بازگشایی مدارس همگی باعث تشدید ترافیک در تهران شده است.
وی تاکید کرد: از آغاز آذر اجرای طرح ترافیک به ساعت قبلی بازمی گردد. درخواست دیگری که به ستاد ملی پیشنهاد داده ایم این است که محدودیت منع تردد شبانه حذف شود که البته با عنایت به وجود نگرانی در مورد عادی انگاری ظاهرا فعلاً این حذف انجام نخواهد شد اما می توانیم با دو ساعت تأخیر اجرای این محدودیت را آغاز نماییم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث انتشار برخی اخبار غلط در فضای رسانه ای اشاره نمود و اضافه کرد: گاها شاهد انتشار خبرهای غلط هستیم که بعضی از آنها هم با قصد و غرض انجام می شود و امنیت روانی مردم را به خطر می اندازد. هم اکنون کسی این فضا را رصد نمی کند بنابراین از دانشگاه های علوم پزشکی می خواهیم که با رصد این فضا موارد را به ما منتقل کنند ما هم به همراه ناجا با چنین مواردی برخورد خواهیم کرد.
وی افزود: واکسیناسیون دانش آموزی هم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. از آغاز آذر مقرر شده دانشگاه ها باز شوند و بازگشایی مدارس هم درحال تکمیل است ودر حقیقت شهر درحال برگشت تدریجی به زندگی عادی است اما کلاس های درس ما گاها ۲۰ یا ۳۰ نفر در آن حضور دارند بنابراین نگران هستیم، در عین حال تعطیلی طولانی هم عواقبی را در بردارد. باید توجه جدی بر حوزه واکسیناسیون دانش آموزی داشته باشیم. نمی توانیم اجبار نماییم اما باید به صورت تشویقی تزریق واکسن دانش آموزان را دنبال نماییم.
منصوری تاکید کرد: اگر بار دیگر کرونا تشدید شود ظرفیت های کشور تلف خواهد شد. هم اکنون در شرایط خوبی هستیم، در شرایط تثبیت و نزول قرار گرفته ایم اما اگر پس از تزریق واکسن وارد پیک دیگری شویم تبعات آن برای مردم به لحاظ روانی بسیار زیاد خواهد بود.1400/08/18
12:30:27
5.0 / 5
226
تگهای خبر: آرامش , استرس , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج