جدید ترین آمار جهانی کرونا

جدید ترین آمار جهانی کرونا

به گزارش اعصاب سنج شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۵۱ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۵۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۰ هزار و ۷۴۵ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور ۲۲۷ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۵۲۸ نفر از مبتلایان کووید هم بهبود یافته اند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۷.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۷۸ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۰۹ هزار و هند با بیشتر از ۴۶۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۷، ۵۳۶، ۵۳۶ ۷۷۸، ۳۱۶ ۲ هند ۳۴، ۳۸۶، ۷۸۶ ۴۶۱، ۸۲۷ ۳ برزیل ۲۱، ۸۹۷، ۰۲۵ ۶۰۹، ۸۱۶ ۴ انگلیس ۹، ۳۶۶، ۶۷۶ ۱۴۲، ۱۲۴ ۵ روسیه ۸، ۸۷۳، ۶۵۵ ۲۴۹، ۲۱۵ ۶ ترکیه ۸، ۲۸۸، ۱۶۵ ۷۲، ۵۱۰ ۷ فرانسه ۷، ۲۳۲، ۱۵۷ ۱۱۸، ۰۲۳ ۸ ایران ۶، ۰۰۴، ۴۶۰ ۱۲۷، ۵۵۱ ۹ آرژانتین ۵، ۲۹۹، ۴۱۸ ۱۱۶، ۱۶۵ ۱۰ اسپانیا ۵، ۰۳۲، ۰۵۶ ۸۷، ۵۵۸ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۴۹ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۷۶ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و چهار هزار و ۴۶۰ مبتلا شدن و ۱۲۷ هزار و ۵۵۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، آلمان، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/08/19
12:26:31
5.0 / 5
355
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج