معاون استاندار مركزی:

طرح های ارتقا سلامت در استان مرکزی اثربخش نبوده اند

طرح های ارتقا سلامت در استان مرکزی اثربخش نبوده اند

به گزارش اعصاب سنج معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار داشت: رشد فزاینده فست فودها در یکی از خیابان های اصلی اراک نشان از اثربخش نبودن طرح های ارتقا سلامت در استان مرکزی دارد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، بهروز اکرمی ظهر چهارشنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی با ابراز نگرانی از وضعیت سلامت در استان مرکزی اظهار نمود: در بحث سلامت با مفهوم اقتصاد سلامت روبرو می باشیم، همانطور که نمی توان برای همه انسان ها برای یک بیماری یک نسخه واحد پیچید، یکی از رویکردها این است که در زمینه سلامت برنامه ها به روز و باتوجه به واقعیت های جامعه باشد.
وی افزود: تصمیمات جز به اقدامات بزرگ کمک می نماید، چه ایرادی دارد که دانشگاه برنامه ای برای ارزیابی سلامت کارمندان دولت باتوجه به ظرفیت های موجود تعریف کند نگاه های جدید به موضوعات، اثربخش خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اعلان اینکه نگران و دغدغه مند سلامت مردم هستیم، عنوان کرد: تا چه زمانی می توانیم بیمارستان بسازیم؟ باتوجه به افزایش شمار بیماران و تنوع بیماریها باید سواد و آگاهی مردم در زمینه سلامت را افزایش داد.
اکرمی افزود: باید انرژی و تمرکز را روی پیشگیری و بهداشت صرف کرد تا مردم بیمار نشوند و شاید اجرای الگوی «همت» در استان به بیمار نشدن یا کمتر بیمار نشدن مردم کمک نماید.
وی بیان کرد: زمانی که با سوءتغذیه یا چاقی در جامعه روبرو می باشیم در حقیقت با افراط و تفریط مواجه هستیم، شاید شوراها کمک کننده باشد اما دولتی کردن همه امور نتیجه بخش نخواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اعلان اینکه به جهت اینکه بتوانیم در حوزه تغییر سبک زندگی که به منجر به ارتقای سلامت مردم باشد نیازمند گروههای غیر دولتی هستیم، اظهار نمود: دولت در این راستا فقط باید سیاست گذار و هشدار دهنده باشد. باید از فضای مجازی برای ارتقای سلامت مردم استفاده نمود.
اکرمی اظهار داشت: برای اجرای این طرح در گام نخست باید تمامی پدیده ها بررسی شود، باید عوامل تهدیدکننده سلامت مردم استان مرکزی از مجرای علمی بررسی و تأثیر و وزن هر عامل نیز مشخص شود مسلماً این امر نیازی به تشکیل ستاد و بکارگیری دستگاه های اجرائی ندارد و دانشگاه علوم پزشکی می تواند در این راستا مطالعه علمی داشته باشد.
وی عنوان کرد: همه می دانیم که مصرف فست فودها برای سلامت مضر است، اما رشد فزاینده فست فودها در یکی از خیابان های اراک نشان از اثربخش نبودن اقدامات حوزه سلامت دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: دانشگاه برمبنای یک پیمایش علمی باید عواملی که سلامت را به خطر می اندازد بررسی کند و با تعیین وزن هر عامل، راه حل مقابله با عوامل را ارائه کند و با آموزش های اثربخش جامعه را آگاه کند.


منبع:

1400/08/20
13:45:07
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج