رکوردزنی نارس ترین نوزاد جهان در زنده ماندن

رکوردزنی نارس ترین نوزاد جهان در زنده ماندن

به گزارش اعصاب سنج یک نوزاد پسر در آمریکا که در ۲۱ هفته و یک روزگی حاملگی مادرش به دنیا آمد، لقب نارس ترین نوزاد جهان که زنده مانده است را به خود اختصاص داده و رکورد گینسی زده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، این نوزاد که "کورتیس مینس" نام دارد و سال قبل میلادی (۲۰۲۰) در شهر بیرمنگام در آلابامای آمریکا به دنیا آمد، هنگام تولد فقط ۴۲۰ گرم وزن داشت.
اکنون کورتیس یک سال و چهار ماهه است و به قول موسسه رکورد های جهانی گینس، رکورد جدیدی را در بین نوزادان نارس متولد شده در جهان که زنده ماندند به ثبت رسانده است.
مدت حاملگی طبیعی به صورت معمول ۴۰ هفته است و این درحالیست که کورتیس حدود ۱۹ هفته زودتر به دنیا آمده است.
میشل باتلر، مادر این نوزاد شب ۴ ژوئیه سال قبل گرفتار درد زایمان شده و به بیمارستان منتقل شد و روز بعد دو قلوهایی را به دنیا آورد که یکی از آنها روز پس از تولد به علت نارس بودن جان خویش را از دست داد. کورتیس را هم که شانس زنده ماندنش کمتر از یک درصد بود تحت مراقبت های ویژه قرار دادند.
در نهایت این نوزاد توانست پس از سه ماه بدون کمک دستگاههای تنفسی نفس بکشد و در ماه آوریل پس از حدود ۲۷۵ روز از بیمارستان مرخص شد.
کورتیس همچنان به دستگاههای کمکی اکسیژن و لوله تغذیه نیاز دارد اما به قول پزشکان، وی در سلامت کامل به سر می برد.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از شبکه خبری بی بی سی، رکورد قبلی در ارتباط با نوزاد ۲۱ هفته و دو روزه ای بوده که نارس به دنیا آمده بود.1400/08/21
22:34:26
5.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج