مطالعات محققان بین المللی نشان می دهد؛

استفاده از ماسک خطر مبتلا شدن به کرونا را تا 53 درصد می کاهد

استفاده از ماسک خطر مبتلا شدن به کرونا را تا 53 درصد می کاهد

اعصاب سنج: بر مبنای مطالعه جدید محققان، وقتی مردم برای کاهش شیوع کرونا از ماسک استفاده می نمایند، تعداد موارد مبتلا شدن به عفونت های جدید کووید ۱۹ تا ۵۳ درصد کاسته می شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از وب مِد، فاصله گذاری اجتماعی و شستن دست ها هم در کاهش تعداد مبتلایان مؤثر بود، اما استفاده از ماسک مؤثرترین ابزار برای مقابله با ویروس کرونا بود.
محققان این مطالعه می گویند: «اقدامات شخصی و اجتماعی، همچون شستن دست ها، استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی در کاهش بروز کووید ۱۹ مؤثر است.»
تیم تحقیقاتی که شامل متخصصان بهداشت عمومی و بیماری های عفونی در استرالیا، چین و بریتانیا بود، ۷۲ مطالعه را در مورد اقدامات احتیاطی کووید ۱۹ در طول پاندمی ارزیابی کردند. سپس آنها هشت مطالعه را بررسی کردند که بر روی شستن دست ها، استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی تمرکز داشتند.
در میان شش مطالعه ای که استفاده از ماسک را بررسی کردند، محققان به کاهش ۵۳ درصدی موارد ابتلاء به کووید ۱۹ پی بردند. در تجزیه و تحلیل گسترده تر با مطالعات بیشتر، مشخص شد پوشیدن ماسک سبب کاهش انتقال کرونا، موارد ابتلاء و مرگ و میر می شود.
در یک مطالعه در ۲۰۰ کشور، استفاده الزامی ماسک منجر به تقریباً ۴۶٪ کاهش نتایج منفی کووید ۱۹ شد. در مطالعه دیگری در ایالات متحده، انتقال ویروس کرونا در ایالت هایی که استفاده از ماسک الزامی بود، ۲۹ درصد کاهش پیدا کرد.
در میان پنج مطالعه ای که به فاصله گذاری فیزیکی پرداخته بود، محققان به کاهش ۲۵ درصدی در میزان ابتلاء به کووید ۱۹ پی بردند. یک مطالعه در ایالات متحده کاهش ۱۲ درصدی در انتقال ویروس کرونا را نشان داد، در حالیکه مطالعه دیگری در ایران از کاهش در مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ اطلاع داد.
به گفته محققان، شستن دست ها همینطور کاهش قابل توجهی در موارد ابتلاء به کووید ۱۹ را تا ۵۳ درصد نشان داده است.
محققان خاطرنشان می کنند: «احتمالاً کنترل بیشتر پاندمی کووید ۱۹ نه تنها به پوشش بالای واکسیناسیون و اثربخشی آن بستگی دارد، بلکه به پایبندی مداوم به اقدامات مؤثر و پایدار بهداشت عمومی هم وابسته است».


منبع:

1400/09/02
16:28:38
5.0 / 5
92
تگهای خبر: ابزار , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج