محققان می گویند؛

نگرانی پژوهشگران از وضعیت بازماندگان کووید ۱۹ شدید

نگرانی پژوهشگران از وضعیت بازماندگان کووید ۱۹ شدید

پژوهشگران در مورد افرادی که بعد از یک مورد شدید کووید 19 بهبود یافته اند، ابراز نگرانی می کنند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تحقیقات جدید نشان میدهد بیماران بستری شده با کووید ۱۹ در بیمارستان ۲.۵ برابر بیشتر از افرادی که هیچ گاه به ویروس کرونا مبتلا نشده اند، در طول سال بعد جان خودرا از دست می دهند.
به گفته پژوهشگران، احتمال مرگ آنها تقریباً دو برابر بیشتر از افرادی است که مبتلا به مورد خفیف کووید شده اند.
حتی خطر مرگ برای بیماران مبتلا به کووید بستری در بیمارستان که سن آنها کمتر از ۶۵ سال است بیشتر است: بیش از سه برابر بیشتر از بیماران بدون کووید و حدود سه برابر بیشتر از مبتلایان به کووید خفیف.
«آرچ ماینوس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه فلوریدا، در این زمینه می گوید: «متاسفانه ۱ نفر از هر ۵ نفر در این مطالعه که به علت کووید در بیمارستان بستری شده بودند، به علت یک مشکل سلامت در رابطه با این بیماری جان خودرا از دست دادند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «ما متوجه شدیم که تنها ۲۰ درصد از این مرگ ها ناشی از تشخیص های تنفسی یا قلبی عروقی است.»
این تیم تحقیقاتی سوابق سلامت بیش از ۱۳۶۰۰ بیمار تحت درمان دانشگاه فلوریدا را از ژانویه ۲۰۲۰ تجزیه و تحلیل کردند، همچون ۱۷۸ مبتلا به کووید شدید و ۲۴۶ مبتلا به کووید خفیف یا متوسط.
محققان بعد از مرخص شدن افراد از بیمارستان آغاز به ردیابی افراد مبتلا به کووید شدید کردند.
بر اساس نتایج انتشار یافته مشخص شد که احتمال مرگ بیماران بستری برای کووید ۲.۵ برابر بیشتر از افراد بدون عفونت و ۱.۸ برابر بیشتر از افراد مبتلا به کووید خفیف است.
این خبر برای افراد جوان تر از ۶۵ سال بدتر بود چونکه ۳.۳ برابر بیشتر از افراد بدون کووید و ۲.۸ برابر بیشتر از افراد مبتلا به کووید خفیف در معرض خطر مرگ بودند.
به گفته پژوهشگران، بیشتر بیماران کرونائی که در عرض یک سال بعد از ترخیص از بیمارستان جان خودرا از دست دادند، به دلیلهای غیرمرتبط با قلب یا ریه ها، اعضایی که با بیشترین لطمه از ویروس کرونا مواجه بودند، جان خودرا از دست دادند.

1400/09/14
12:33:21
5.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج