جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان کرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان کرونا

به گزارش اعصاب سنج مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۶۸ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۷۰۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۷۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۱ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۲۰۶ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا همینطور با بیشتر از ۵۰.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۸۱۵ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۶ هزار و هند با بیشتر از ۴۷۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۰، ۵۳۵، ۷۹۱ ۸۱۵، ۲۶۹ ۲ هند ۳۴، ۶۷۴، ۷۴۴ ۴۷۴، ۷۳۵ ۳ برزیل ۲۲، ۱۷۷، ۰۵۹ ۶۱۶، ۵۰۴ ۴ انگلیس ۱۰، ۶۶۰، ۹۸۱ ۱۴۶، ۱۳۵ ۵ روسیه ۹، ۹۲۵، ۸۰۶ ۲۸۶، ۰۰۴ ۶ ترکیه ۸، ۹۸۴، ۴۰۷ ۷۸، ۶۰۲ ۷ فرانسه ۸، ۱۰۵، ۷۸۵ ۱۲۰، ۱۶۸ ۸ آلمان ۶، ۳۵۵، ۸۸۸
۱۰۵، ۰۱۰ ۹ ایران ۶، ۱۴۷، ۸۷۲ ۱۳۰، ۵۲۴ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۵۰، ۸۶۷
۱۱۶، ۷۱۹ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۸۶ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۹۸۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۴۷ هزار و ۸۷۲ مبتلا شدن و ۱۳۰ هزار و ۵۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/09/19
14:41:40
5.0 / 5
293
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج