درخواست فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران برای خودداری از تجمعات شب یلدا

درخواست فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران برای خودداری از تجمعات شب یلدا

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران از مردم درخواست نمود از برگزاری دورهمی و تجمع در شب یلدا باتوجه به ورود سویه جدید خودداری کند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به ورود سویه جدید اُمیکرون آماده باش مجموعه های درمانی اتفاق خواهد افتاد تا همانند سابق در خدمت شهروندان باشند.

وی اضافه کرد: تجربه تلخ سال قبل درباب شب یلدا که موجب شد ظرف دو هفته بعد از این شب شکل گیری امواج طغیانی در نقاط مختلف تهران را مشاهده نماییم، اتفاق تلخی بود. پس باتوجه به این تجربه و ورود سویه جدید، شب یلدا می تواند نقطه عطفی برای افزایش شیوع سویه جدید و یا جلوگیری از شیوع این سویه باشد.

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران افزود: از همه شهروندان درخواست می نماییم از ازدحام های خانوادگی و تجمعات اجتناب کنند و رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی را همانند استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشت فردی را در دستور کار خود قرار دهند. اساسا افراد مسن و افراد دارای بیماریهای زمینه ای همچنان در خطر هستند و برخی اختلاط ها شانس مبتلاشدن را بیشتر می کند.

زالی در آخر اظهار داشت: برمبنای پروتکلهای ابلاغی ستاد ملی در مدارس کارها دنبال می شود و از برنامه نرم افزاری پایش موارد سندرومیک بهره گرفته خواهد شد تا موارد مراقبتی صورت گیرد.
1400/09/29
19:01:54
5.0 / 5
294
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج