یافته محققان استرالیایی؛

ورزش در ارتفاعات برای افراد دیابتی خطرساز است

ورزش در ارتفاعات برای افراد دیابتی خطرساز است

اعصاب سنج: تحقیقات جدید نشان میدهد که پیاده روی و اسکی در کوهستان ممکنست سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 1 را مختل کند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، ورزش فواید زیادی مانند بهبود سلامت قلب، حساسیت بهتر به انسولین و کیفیت زندگی برای افراد مبتلا به دیابت دارد و اغلب توسط پزشکان سفارش می شود.
با این حال، ورزش می تواند موجب هیپوگلیسمی- قند خون پایین- در افراد مبتلا به دیابت در طول و پس از ورزش شود.
«کوری دوگان»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه استرالیای غربی، در این زمینه می گوید: «این یافته ها نشان میدهد که ورزش در ارتفاعات بالا ممکنست خطر هیپوگلیسمی ناشی از ورزش را افزایش دهد.»
کاهش شدید قند خون نیاز به اقدام فوری دارد برای اینکه این خطر وجود دارد که فرد گرفتار تشنج شده، بیهوش شود یا حتی جانش را از دست دهد.
برای ارزیابی این که چگونه ورزش در ارتفاعات بالا بر قند خون افراد مبتلا به دیابت تأثیر می گذارد، پژوهشگران سطح قند خون هفت فرد مبتلا به دیابت نوع ۱ را قبل و پس از انجام دو جلسه دوچرخه سواری در داخل خانه که مشابه شرایط در سطح دریا و در ارتفاع بالا بود، اندازه گیری کردند.
پس از یک ساعت ورزش در ارتفاع شبیه سازی شده ۴۲۰۰ متری (تقریباً نیمی از ارتفاع قله اورست) و در زمان ریکاوری، سطح قند خون شرکت کنندگان بطور قابل توجهی کم شد.
این یافته ها نشان میدهد که افراد مبتلا به دیابت ممکنست نیاز به نظارت دقیق بر قند خون خود در هنگام انجام فعالیت در ارتفاعات داشته باشند.


منبع:

1400/10/09
18:04:46
5.0 / 5
156
تگهای خبر: دانشگاه , دیابت , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج