پخش فصل جدید دكتر سلام پس از نوروز

پخش فصل جدید دكتر سلام پس از نوروز

به گزارش اعصاب سنج تهیه كننده «دكتر سلام» از پخش سری جدید این برنامه از ۱۷ فروردین ماه، همراه با تغییراتی در ساختار و محتوای این برنامه اطلاع داد.


مهرداد دشت بزرگی درباره تغییرات برنامه «دكتر سلام» برای سال آینده به ایسنا اظهار داشت: این روندی كه «دكتر سلام» تا به امروز داشته است به صورت پرسش و پاسخی بوده و به مسائل و مشكلات پزشكی مردم پرداخته است اما ما در سال آینده با رصد كردن پیامك های مردم، شكل برنامه در اجرا را تغییر دادیم؛ یعنی در كنار پیامك ها و تماسهای تلفنی به زشت و زیبایی پزشكی می پردازیم.
او افزود: با رصد كردن اطلاعات مردم كه با ما در تماس هستند و ویدئو می فرستند، از بعضی پزشكان كه الگو هستند تقدیر می نماییم و كسانی هم كه در این راستا قصور می كنند و مردم شكایت دارند، می خواهیم پاسخگو باشند كه چرا این اتفاق افتاده است.
این تهیه كننده افزود: همین طور به مسائل فضای مجازی می پردازیم برای اینكه باورهای اشتباه پزشكی در این فضا زیاد است و منبع درستی ندارند؛ بدین سبب رصد می نماییم و از كارشناسان و پزشكان خود می خواهیم كه نظر بدهند. همین طور به شكایت های مردمی هم بوسیله سامانه خودمان پاسخ می دهیم.
دشت بزرگی با اشاره به آیتم های مختلف این برنامه اظهار نمود: همین طور آیتم «دمنوش كده» را داریم كه به دمنوش های فصلی می پردازیم كه چگونه آماده و مصرف می شوند. «سبد سلامتی» هم درباره تغذیه مردم به روی آنتن می رود كه در همین راستا یك پزشك تغذیه بعنوان مجری كارشناس در برنامه حضور دارد و درباره غذا، میوه ها، فست فودها و … بحث می كند.
او بیان كرد: بخش «گیاهان شفابخش» به گیاهانی كه در كشورمان رشد می كنند، می پردازد و انواع طب ها، اطلاعات قید شده و نوع فرآوری آنها را به مردم نشان داده است. همین طور كارخانه هایی كه در این راستا فعالیت می نمایند را معرفی می نماییم كه مورد حمایت اقتصادی و معنوی مردم قرار بگیرد. در ضمن ما در این برنامه به بیماری هایی كه به صورت اپیدمی در فصل های مختلف وجود دارد می پردازیم و هر هفته هم برمبنای تقویم جهانی پزشكی یك سوژه داریم.
دشت بزرگی اظهار داشت: محور ما در این برنامه معرفی پزشكانی كه قصور كردند نیست بلكه به خدمات درمانی كه بیمارستان ها نمایش می دهند، می پردازیم. همین طور از مسؤولان بهداشت كشور در برنامه دعوت می نماییم كه هر پنجشنبه در برنامه حضور پیدا كنند تا بحث چالشی داشته باشیم.
این تهیه كننده درباره نحوه دعوت از كارشناسان و پزشكان در برنامه «دكتر سلام» بیان كرد: از شورای سلامت صداوسیما برای دعوت از پزشكان استعلام می گیریم و این پزشكان پس از تأیید این نهاد و وزارت بهداشت در برنامه حاضر می شوند.
او بیان كرد: برای سال آینده تغییر دكور خواهیم داشت و بخش اخبار رسانه ای كه در آن به خبرهای پزشكی می پردازیم، اضافه خواهد شد.
دشت بزرگی بیان كرد: ما به دنبال افزایش زمان برنامه هستیم اما برنامه ما در سری جدید هم ساعت ۱۳: ۳۰ به روی آنتن می رود.1397/12/28
21:55:04
5.0 / 5
4555
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج