تازه ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

اعصاب سنج: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 590 میلیون و 366 هزار و 194 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 438 هزار و 794 بیمار کووید نیز تأیید شده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۰ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۴، ۰۲۴، ۹۲۵ ۱، ۰۵۹، ۲۱۰ ۲ هند ۴۴، ۱۷۴، ۶۵۰ ۵۲۶، ۷۷۲ ۳ فرانسه ۳۴، ۰۷۹، ۶۵۸ ۱۵۲، ۷۱۱ ۴ برزیل ۳۴، ۰۳۵، ۷۸۰ ۶۸۰، ۲۳۹ ۵ آلمان ۳۱، ۳۰۷، ۰۲۰ ۱۴۵، ۰۲۸ ۶ انگلیس ۲۳، ۳۶۸، ۸۹۹ ۱۸۵، ۰۵۲ ۷ ایتالیا ۲۱، ۳۲۵، ۴۰۲ ۱۷۳، ۲۴۹ ۸ کره جنوبی ۲۰، ۶۹۴، ۲۳۹ ۲۵، ۳۳۲ ۹ روسیه ۱۸، ۷۳۰، ۵۶۱ ۳۸۲، ۷۸۶ ۱۰ ترکیه ۱۶، ۲۹۵، ۸۱۷ ۹۹، ۶۷۸ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۴۳ هزار و ۸۰۱ مورد مبتلاشدن و ۱۴۲ هزار و ۵۱۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/05/18
12:09:01
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج