وزیر بهداشت تاكید كرد

ارز ۴۲۰۰ تومانی تنها راهگشای صنعت دارو

ارز ۴۲۰۰ تومانی تنها راهگشای صنعت دارو

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت درباره تغییر نرخ ارز دارو اظهار داشت: ابتدا باید بتوانیم سرمایه در گردش صنعت دارو را تقویت كرده و سپس درباره تغییر نرخ ارز تصمیم گیری نماییم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه مراسم رونمایی از چهار داروی ضد سرطان و ضد دیابت با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: داروهایی كه امروز بعنوان ماده اولیه در حوزه سرطان و دیابت تولید شده اند، با همت عزیزانی در دو شركت باران و البرز فارمد بوده است و معاونت علمی ریاست جمهوری هم در این تولید مشاركت داشته است.
وی با اشاره به اینكه تولید این داروها به شكل قابل توجهی ارزبری را در واردات مواد اولیه داروهای ضد سرطان و ضد دیابت می كاهد، اضافه كرد: امیدواریم كه ما هم در حوزه سیاست پشتیبانی از تولید داخل در سالی كه مقام معظم رهبری آنرا سال پشتیبانی از تولید داخل نامگذاری كردند، بتوانیم گام های موثرتری را با حمایت و میدان داری بخش خصوصی در این زمینه برداریم.
نمكی درباره تولید انبوه این داروها اظهار داشت: داروهایی كه امروز تولید شد در حد تولید صنعتی بوده و اساساً هم در تولید انبوه داروهای خاص قابل استفاده می باشد.
وی درباره نحوه پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی دارو اظهار داشت: بزرگترین حمایت ما این است كه جلوی واردات داروهای مشابه داخلی را بگیریم. در عین حال نظام بانكی، اقتصادی و اجرایی كشور هم باید با تولیدكنندگان داخلی همراه تر شوند تا بنیه بیشتری را در تولید ملی داشته باشیم.
نمكی درباره تغییر قیمت ارز دارو هم اظهار داشت: فعالان اقتصادی دارو معتقدند كه به سبب بنیه اقتصادی پایین صنعت دارو، فعلاً ارز ۴۲۰۰ تومانی تنها راهگشای این عرصه است و اگر قیمت ارز را بالاتر ببریم، به سبب سرمایه در گردش بیشتری كه صنعت نیاز دارد، گرفتار مشكل می شویم.
وزیر بهداشت تصریح كرد: ازاین رو ابتدا باید بتوانیم سرمایه در گردش صنعت دارو را تقویت كرده و سپس درباره تغییر نرخ ارز تصمیم گیری نماییم.
وزیر بهداشت درباره وضعیت تولید دارو در كشور هم اظهار نمود: در حال حاضر وضعیت تولید دارو در كشور خوب است و كسری نداریم. البته مشكلاتی وجود دارد كه تلاش می نماییم آنها را مدیریت نماییم تا بخصوص صنعت داخلی دارو گرفتار مشكل نشود. در حوزه داروهای وارداتی هم فعلا كمبود قابل توجهی نداریم و امیدواریم بتوانیم این شرایط را ادامه دهیم.1398/02/17
13:45:11
5.0 / 5
4886
تگهای خبر: بهداشت , تولید , خصوصی , دارو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج