با استقرار نیروهای اورژانس؛

آمادگی تیم های درمان در مراسم ارتحال امام(ره)

آمادگی تیم های درمان در مراسم ارتحال امام(ره)

به گزارش اعصاب سنج، کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)، در آماده باش کامل برای خدمت رسانی به زائرین مراسم ارتحال امام (ره) قرار دارد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، نیروهای سازمان اورژانس استان تهران با به کارگیری امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای خدمات رسانی به زائرین مراسم ارتحال امام خمینی (ره)، در آماده باش کامل به سر می برند. در همین راستا، سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، از زیرساخت های آماده شده جهت عرضه خدمات بهداشتی درمانی به زائرین سی و پنجمین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) مرقد مطهر امام راحل بازدید نمود. وی اظهار داشت: با عنایت به تقارن شهادت حضرت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان با سالگرد ارتحال امام راحل، پیشبینی می شود سال جاری جمعیت زیادی از مردم و زائرین جهت شرکت در مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد حضور داشته باشند ازاین رو تمهیدات کاملی برای عرضه خدمات بهداشتی درمانی لازم به زائرین مراسم سالگرد ارتحال امام راحل در نظر گرفته شده است.
کریمی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای انجام اقدامات درمانی در چند حلقه در دستورکار قرار دارد، افزود: علاوه بر تیم های سیار بهداشتی و درمانی، تیم واکنش سریع، ۳ بیمارستان صحرایی، ۱۲ درمانگاه در فضای مرقد مطهر و بیشتر از ۵۰۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس آماده ارائه ی خدمت هستند. همینطور چند فروند بالگرد جهت انتقال بیمارانی که دارای شرایط ویژه و زمان طلایی برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان های ریفرال و مرجع کشور هستند هم در مرقد مطهر مستقرند. معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و البرز و هم معاونت بهداشت و درمان نیروهای مسلح، سپاه، بسیج، تأمین اجتماعی و جمعیت هلال احمر هم در این طرح مشارکت داشته و آماده خدمت رسانی هستند.
کریمی با اشاره به اینکه مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در دیگر استان ها و شهرها هم برگزار می شود، اضافه کرد: تمامی بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی در سرتاسر کشور از آمادگی لازم برای عرضه خدمات برخوردار می باشند. کار برگزاری این مراسم جدا از وظیفه سازمانی، یک کار دلی و قلبی است و تمام تلاش ما، عرضه بهترین خدمات به زائرین این مراسم است.


منبع:

1403/03/15
14:29:57
5.0 / 5
160
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج