یافته های جدید مطالعاتی محققان استرالیایی؛

پیاده روی ممکن است برای کمردرد معجزه کند

پیاده روی ممکن است برای کمردرد معجزه کند

اعصاب سنج: تحقیقات جدید در استرالیا نشان میدهد افرادی که پس از بهبود کمردردشان، پیاده روی را شروع کردند، نسبت به افرادی که آنرا انجام ندادند، برای طولانی مدت از دوره های مکرر کمردرد بدور ماندند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «مارک هنکاک»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه مک کواری در سیدنی استرالیا، اظهار داشت: «ما دقیقاً نمی دانیم که چرا پیاده روی برای پیش گیری از کمردرد بسیار مفید می باشد، اما احیانا شامل تلفیقی از حرکات نوسانی ملایم، تقویت ساختارها و عضلات ستون فقرات، آرامش و کاهش فشار و آزادشدن هورمون احساس خوب موسوم به اندورفین است.»
بر اساس اطلاعات پیش زمینه نویسندگان مطالعه، بیش از ۸۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان از کمردرد رنج می برند. در ۷ مورد از ۱۰ مورد، درد کاهش پیدا می کند اما مجدد عود می کند.
برنامه های ورزشی ویژه، همراه با آموزش بیماران در مورد کمردرد، به طور معمول قسمتی از مراقبت های استاندارد با هدف جلوگیری از عود است.
هنکاک استدلال می کند: «پیاده روی یک ورزش کم هزینه، در دسترس و ساده است که حدودا همه می توانند بدون توجه به موقعیت جغرافیایی، سن یا وضعیت اجتماعی-اقتصادی در آن شرکت نمایند.»
در کارآزمایی جدید، ۷۰۱ بزرگسال که اخیراً از یک دوره کمردرد بهبود یافته بودند، بطور تصادفی در یک برنامه پیاده روی فردی و شش جلسه آموزشی تحت هدایت فیزیوتراپیست در مدت شش ماه، یا در گروه کنترل که هیچ کدام را نداشتند، قرار گرفتند.
هنکاک اظهار داشت: «گروه مداخله در مقایسه با گروه کنترل، دردهای محدودکننده فعالیت کمتری داشت و دوره طولانی تری پیش از عود، با میانگین ۲۰۸ روز در مقایسه با ۱۱۲ روز پیش از عود داشت.»
دکتر «ناتاشا پوکووی»، یکی دیگر از نویسندگان این مطالعه، اظهار داشت که فواید پیاده روی فراتر از از بین بردن درد است.
او اظهار داشت: «پیاده روی نه فقط کیفیت زندگی افراد را بهبود بخشید، بلکه نیاز آنها را هم به مراقبت های بهداشتی و هم مدت زمان مرخصی از کار حدودا به نصف کم کرد.»
برنامه پیاده روی نیز بدون عارضه و ارزان بود.


منبع:

1403/04/10
10:13:15
5.0 / 5
136
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج