محققان پی بردند؛

ورزش تای چی برای بازماندگان سرطان سینه مفیدست

ورزش تای چی برای بازماندگان سرطان سینه مفیدست

اعصاب سنج: یک مطالعه جدید نشان میدهد که تای چی خواب را بهبود می بخشد و در نتیجه التهاب را می کاهد و سیستم ایمنی بازماندگان سرطان سینه را تقویت می کند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تمرین هنرهای رزمی باستانی چینی متکی بر حرکات آهسته و دقیق است که هنگام تنفس عمیق و تمرکز توجه بر بدن به انجام می رسد.
محققان اخیراً گزارش دادند که این تمرین ذهن و بدن به خوبی یا بهتر از درمان رفتاری شناختی در کمک به بازماندگان سرطان سینه برای مقابله با عواقب بیماری خود به نظر می آید.
محققان گفتند حدود ۳۰ درصد از بازماندگان سرطان سینه از بی خوابی رنج می برند که دو برابر جمعیت عمومی است.
برای این مطالعه، پژوهشگران نمونه های خون ۹۰ بازمانده سرطان سینه در لس آنجلس را که تحت جلسات درمان هفتگی تای چی یا رفتار درمانی شناختی به مدت دو ساعت برای یک دوره سه ماهه بودند، تحلیل و بررسی کردند.
تای چی و درمان شناختی رفتاری کاهش مشابهی در بی خوابی در میان شرکت کنندگان ایجاد کردند.
اما نمونه های خونی که طی ۱۵ ماه گرفته شد، نشان داد که تای چی منجر به کاهش قابل توجه و پایدار التهاب در مقایسه با درمان شناختی رفتاری شده است.
شرکت کنندگان تای چی همین طور افزایش فعالیت ضد ویروسی در سیستم ایمنی را تجربه کردند، بااینکه درمان شناختی رفتاری حتی بهبودهای بهتری را ایجاد کرد.
به گفته پژوهشگران، این موارد می تواند به کاهش خطر عود سرطان سینه در بازماندگان کمک نماید.
دکتر «مایکل ایروین»، محقق ارشد و مدیر مرکز تحقیقات هوشیاری دانشگاه لس آنجلس، می گوید: «درمان مؤثر بی خوابی تأثیرات قوی بر سیستم ایمنی دارد.»
محققان استدلال می کنند که نتایج نشان میدهد که تای چی می تواند بطور مؤثر به بازماندگان سرطان سینه کمک نماید تا سالم بمانند، بدون این که هزینه زیادی برای سیستم مراقبت های بهداشتی داشته باشد.
ایروین اظهار داشت: «تای چی ترجیحاً التهاب را در مقایسه با درمان شناختی رفتاری می کاهد، در صورتیکه درمان شناختی رفتاری ترجیحاً مقاومت در مقابل بیماریهای عفونی را بهبود می بخشد. تحقیقات بیشتری که فواید ترکیبی تای چی و درمان شناختی رفتاری را بررسی می کند، خصوصاً در بازماندگان سرطان که در معرض خطر ابتلاء به اختلال التهابی و همین طور بیماریهای عفونی هستند، مورد نیاز است.»منبع:

1403/04/19
15:30:42
5.0 / 5
101
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج