بیشتر از 120 هزار بازرسی بهداشتی در 10 روز اول ماه رمضان

بیشتر از 120 هزار بازرسی بهداشتی در 10 روز اول ماه رمضان

اعصاب سنج: مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، اقدامات بهداشت محیط در ماه مبارك رمضان تا دهمین روز این ماه، طی برنامه ˮ بهداشت محیط در سلامت رمضانˮ را تشریح نمود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، حمید انصاری اظهار داشت: طی این مدت تعداد ۱۲۰۱۶۲ مورد بازرسی بهداشت محیطی از مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی، مساجد و اماكن متبركه صورت گرفته است.
وی ادامه داد: بازرسی بهداشت محیطی از مراكز و اماكن و رستوران های بین راهی ۲۴۱۶ مورد و بازرسی های بهداشت محیطی از مراكز تهیه زولبیا، بامیه ۴۹۱۹ مورد طی این مدت به انجام رسیده است.
انصاری تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراكز تهیه و عرضه آش و حلیم را ۴۰۴۹ مورد و بازرسی از شیرینی فروشی ها و قنادی ها را ۱۱۳۸۹ مورد خواند.
وی ضمن اشاره به انجام بازرسی های مشترك در این مدت اظهار داشت: بازرسی های مشترك با دستگاه های اجرایی و نظارتی مرتبط خصوصاً با تعزیرات ۵۸۳۷ مورد بوده است.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: تا دهمین روز ماه مبارك رمضان به میزان ۱۸۵۶۵۹ كیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در سراسر كشور معدوم شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی اظهار داشت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۹۹۸۸۱ مورد و تعداد موارد كلرسنجی آب ۱۸۵۶۱۳ مورد بوده است.
انصاری درانتها از هموطنان خواست موارد تخلف های بهداشتی را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.
منبع:

1398/02/28
14:23:52
5.0 / 5
4769
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج